Na zdjęciu cmentarz komunalny przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Widok na nagrobki jesienną porą.

Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska wraz z Sekretarz Haliną Malczewską oraz Sławomirem Tomalem, który w Urzędzie Miejskim pracuje na stanowisku ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, spotkali się dziś z przedstawicielami okolicznych parafii.
Rozmowy miały na celu wspólne wypracowanie harmonogramu uroczystości mszalnych zaplanowanych na dzień 1 listopada, czyli na Wszystkich Świętych.

 • Msze na dwóch znajdujących się w Otyniu cmentarzach powinny odbywać się w dużych odstępach, dzięki czemu w zbliżonym czasie mniej osób jednocześnie znajdzie się na terenie nekropolii, a to teraz w czasie epidemii jest kluczowe. Dodatkowo upłynni to ruch na drogach – wyjaśniał S. Tomal.
 • Wystarczy, że weźmiemy udział w jednej wybranej mszy – zaznaczali kierując swoje słowa do wiernych księża.
  Ustalono następujący harmonogram mszy na 1 listopada:
  OTYŃ
  11.00 – msza na miejskim nowosolskim cmentarzu

  13.30 – msza na cmentarzu Gminy Otyń
  NOWA SÓL
  13.00 – msza na cmentarzu przy ul. Piaskowej
  14.30 – msza na cmentarzu przy ul. Wandy

komunikat pochodzi z Urzędu Miasta i Gminy Otyń

Komunikacja autobusowa w okresie Wszystkich Świętych

Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że w związku ze zmianą organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wandy w Nowej Soli wprowadzonej na okres święta Wszystkich Świętych, w dniach od 30 października do 2 listopada br. wyłączone z obsługi będą przystanki komunikacyjne położone przy ul. Witosa, Wandy i Wyspiańskiego. Autobusy komunikacji miejskiej linii nr 2 korzystać będą w tym czasie z przystanków położonych przy ul. Piłsudskiego (przy Urzędzie Miejskim).
Także w przypadku cmentarza komunalnego w Otyniu, na okres święta Wszystkich Świętych, wyłączony zostanie z obsługi przystanek komunikacyjny znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie bramy wjazdowej na cmentarz. Autobusy linii nr 1 i 3 będą dojeżdżały i odjeżdżały z przystanku położonego przy ul. Kościuszki w Otyniu.
Ponadto informujemy, że w dniu 1 listopada dojazd na cmentarz komunalny w Otyniu oraz powrót do miasta możliwy będzie autobusami linii nr 1 i 3 – wg obowiązującego rozkładu jazdy (tak, jak w dni świąteczne). Dodatkowo w ramach linii nr 1 wszystkie kursy, które na co dzień kończą się w Modrzycy, będą wydłużone w kierunku cmentarza. W przypadku linii komunikacyjnej nr 3 dojazd na cmentarz komunalny w Otyniu możliwy będzie kursami rozpoczynającymi się na przystanku przy ul. Chałubińskiego (szpital) o godz.: 8:50, 10:30, 11:55, 13:15, 15:20, 17:20.