Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na trzecie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem. W najbliższą środę 25 kwietnia serdecznie zapraszamy do Galerii pod Tekstem na spotkanie z Prezydentem Nowej Soli.

 

Trwa nabór na wolne miejsca w klasach pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Po przyjęciu zgłoszeń dzieci klas pierwszych w szkołach podstawowych stan na koniec marca br przedstawia się następująco:

 

Szanowni Nowosolanie,
 
Składamy Państwu, życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadziejąbudzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Niech będzie to okazja do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, przy obfitości smaków na naszych stołach z pogodą ducha i wiosennym optymizmem.
 
Życzymy, aby te święta przyniosły Wam poczucie spełnienia i satysfakcji oraz napełniały świątecznym nastrojem przez cały rok.
 
Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz
 
Przewodniczący Rady Miejskiej Nowa Sól  Piotr Szyszko 

 

W czwartek 5 kwietnia w wieku 87 lat, zmarł mecenas Zdzisław Biegański – pierwszy przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Soli, w roku 2016 nagrodzony statuetką Odrzany za szczególne osiągnięcia dla naszego Miasta.W 2001 roku odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Nowej Soli

Szanowni Państwo, wolą śp.księdza Józefa Kocoła, spisaną w testamencie było: "Bardzo gorąco proszę wszystkich wiernych i wszelkie instytucje, aby zamiast kwiatów i wieńców przeznaczone na te marności pieniądze zebrane zostały i przekazane zostały do najbliższego Domu Dziecka. Najważniejsze dla mnie jest abyście w modlitwie o mnie pamiętali".