ambasadorZapraszamy nowosolskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w konkursie o nagrodę gospodarczą Ambasador. Celem konkursu jest promocja lokalnych przedsiębiorców, którzy zasługują na miano gospodarczych ambasadorów miasta Nowa Sól. Nagroda została ustanowiona przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. 

Zostanie przyznana w 4 kategoriach: Ambasador małego biznesu, Ambasador średniego biznesu, Ambasador dużego biznesu i Ambasador CSR odpowiedzialnego biznesu. Procedura konkursu opiera się na trzech założenia. Po pierwsze: udział w nagrodzie traktowany jest honorowo, nie są pobierane opłaty za zgłoszenie. Po drugie: formularz zgłoszenia jest prosty, bo główna ocena dokonywana jest na podstawie spotkania, a nie analizy papieru.

 

  Po trzecie: oceny dokonuje szeroki skład kapituły aby maksymalnie ograniczyć subiektywizm. Dlatego w kapitule są przedstawiciele takich środowisk jak biznes, samorząd lokalny czy media. Patronat nad konkursem objął Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli i Helena Hatka, wojewoda lubuski.

 


 

Przebieg konkursu:

W konkursie mogą wziąć udział tylko firmy mające siedzibę lub prowadzące działalność na terenie Nowej Soli. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli wziąć udział w konkursie będą wypełniać formularz zgłoszenia do nagrody. Formularz jest stosunkowo prosty i składa się z dwóch stron. Jest identyczny dla firm ubiegających się o statuetkę za efekty gospodarcze, jak za odpowiedzialny biznes.

Firmy oceniane będą trzykrotnie. Pierwsza ocena ma sprawdzić, czy formularz jest kompletny. Kiedy będą błędy w formularzu, pracownicy nowosolskiego biura OPZL będą się kontaktowali z przedsiębiorcami aby pomóc im uzupełnić dokument. Będą na to dwa tygodnie.

Poprawnie przygotowane formularze będą poddawane ocenie przez kapitułę dwukrotnie. Pierwsza ocena to analiza zgłoszenia. Te firmy, które otrzymają minimum 50 proc. punktów do zdobycia, będą zaproszone na spotkanie z członkami kapituły. Na spotkaniu będą mogli przedstawić swój biznes, odpowiedzieć na pytania członków kapituły. To będzie ten decydujący moment, który zaważy na wybraniu zwycięzcy.

Każda z firm, która będzie nominowana do nagrody czyli weźmie udział w spotkaniu oceniającym otrzyma certyfikat Ambasadora gospodarczego miasta. Ale tylko najlepsi w poszczególnych kategoriach będą mogli otrzymać statuetkę. Wybrani zostaną nagrodzeni podczas Gali Ambasadora w listopadzie.

Harmonogram konkursy:

16 września - termin przyjmowania zgłoszeń

30 września - zakończenie oceny formalnej

21 października - zakończenie spotkań z firmami

Listopad - Gala Ambasadora

Kategorie nagród

1. Ambasador małego biznesu (firmy do 10 pracowników)

2. Ambasador średniego biznesu (firmy do 50 pracowników)

3. Ambasador dużego biznesu (firmy powyżej 50 pracowników)

4. Ambasador CSR (firmy odpowiedzialne społecznie)

Skład kapituły

1. Waldemar Jacheć, przewodniczący komisji gospodarki rady miasta

2. Janusz Jasiński, przewodniczący OPZL

3. Marian Kaczkowski, starszy cechu rzemiosł różnych i przedsiębiorczości

4. Andrzej Matłoka, prezes parku naukowo-technologicznego Interior

5. Henryk Mazurkiewicz, Mazel Sp. J., członek zarządu OPZL

6. Monika Owczarek, redaktor naczelny Tygodnika Krąg

7. Łukasz Rut, kierownik oddziału OPZL w Nowej Soli

8. Piotr Szyszko, przewodniczący nowosolskiej rady miasta

9. Bogumiła Ulanowska, Omni Modo, członek zarządu OPZL

10. Grzegorz Żołędziewski, AB Foods Sp. z o.o., członek zarządu OPZL

Biuro nagrody

Nowosolski oddział OPZL

ul. Kościuszki 29, pok. 202

67-100 Nowa Sól

tel. 68 356 94 32

fax 68 356 94 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmowane do 16 września 2011 roku.

Więcej na www.opzl.pl

Poniżej regulamin nagrody i formularz zgłoszenia.

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…