dellW czwartek prezydent Wadim Tyszkiewicz spotkał się z  firmą Sinersio Polska oraz światowym potentatem w branży IT - firmą  Dell. Celem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy firmami w ramach jednej z największych innowacyjnych inwestycji czyli Parku Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli. Przedstawiciele Della wyrażają zainteresowanie inwestycją i są gotowi rozmawiać nt. możliwości budowy wspólnie z Sinersio informatycznego laboratorium zaawansowanych systemów wirtualizacyjnych. Oprócz tego przedstawiciele Della i Sinersio rozmawiali o nowoczesnych rozwiązaniach opartych na CloudComputing związanych z systemami zarządzania przedsiębiorstwem i archiwizacją, których wartość szacują na kilkanaście milionów złotych.  Będzie to kolejna firma związana z nowosolskim parkiem - 22 października ubiegłego roku,   Hewlett-Packard Polska, Sinersio Polska oraz władze Parku Technologii i Logistyki Przemysłu Interior w Nowej Soli podpisały Umowę o Współpracy na wyposażenie i obsługę laboratorium badawczego.

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…