iwanofrankiwsk2W ubiegłym tygodniu z kilkudniową wizytą w Nowej Soli przebywała delegacja samorządowców z partnerskiego dla powiatu nowosolskiego miasta Iwano – Frankiwsk na Ukrainie. Delegacji przewodniczył Wiktor Anuszkewyczus – Mer miasta Iwano – Frnakiwsk. Wraz z merem przyjechali: Iryna Rabarska – specjalista ds. współpracy młodzieży, Natalia Mykuła – naczelnik Wydziału Oświaty i Nauki Komitetu Wykonawczego Rady Miejskiej, Halina Sycz i Igor Walko – specjaliści tego wydziału oraz Natalia Stefaniszyna – dyrektor Szkoły Wieczorowej Nr 1 w Iwano – Frankiwsku. 

 

Oprócz spotkań z zarządem powiatu, goście odwiedzili Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, który opowiedał o historii miasta oraz planach na przyszłość, wspólnie zwiedzono Park Krasnala oraz Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Korzystając z zaproszenia burmistrza Kożuchowa Andrzeja Ogrodnika i burmistrza Bytomia Odrzańskiego Jacka Sautera ukraińscy partnerzy odwodzili również te miasta.

Pobyt w Nowej Soli był także okazją do rozmów o nawiązaniu współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy oraz z przedszkolami w Nowej Soli i Lubięcinie.

Samorząd Iwano – Frankiwska spotkał się również z konsulem honorowym Ukrainy w Zielonej Górze oraz odwiedził Dom Ukraiński prowadzony przez Stefanię Jawornicką, przewodniczącą oddziału lubuskiego Związku Ukraińców w Polsce.

www.powiat-nowosolski.pl

Zobacz także

Czerwcowa sesja RM

W czwartek 27 czerwca o godzinie 10.00, odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli.

Więcej…

Wakacje w mieście 2019

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje w mieście! Sprawdź jakie atrakcje przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z nowosolskich szkół.

Więcej…

Zapraszamy do składania ofert

Prezydenta Miasta Nowa Sól zaprasza do składania ofert na najem pawilonu handlowego nr 1, o powierzchni użytkowej 15,39 m2, zlokalizowanego na skwerze przy zbiegu ulic Wandy i Jaracza ( działka nr 303/4, obręb 3 miasta Nowa Sól ), z przeznaczeniem na działalność handlową polegającą na sprzedaży kwiatów, wiązanek, wieńców, zniczy, akcesoriów nagrobkowych  i dekoracyjnych, nagrobków oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Więcej…