iwanofrankiwsk2W ubiegłym tygodniu z kilkudniową wizytą w Nowej Soli przebywała delegacja samorządowców z partnerskiego dla powiatu nowosolskiego miasta Iwano – Frankiwsk na Ukrainie. Delegacji przewodniczył Wiktor Anuszkewyczus – Mer miasta Iwano – Frnakiwsk. Wraz z merem przyjechali: Iryna Rabarska – specjalista ds. współpracy młodzieży, Natalia Mykuła – naczelnik Wydziału Oświaty i Nauki Komitetu Wykonawczego Rady Miejskiej, Halina Sycz i Igor Walko – specjaliści tego wydziału oraz Natalia Stefaniszyna – dyrektor Szkoły Wieczorowej Nr 1 w Iwano – Frankiwsku. 

 

Oprócz spotkań z zarządem powiatu, goście odwiedzili Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, który opowiedał o historii miasta oraz planach na przyszłość, wspólnie zwiedzono Park Krasnala oraz Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Korzystając z zaproszenia burmistrza Kożuchowa Andrzeja Ogrodnika i burmistrza Bytomia Odrzańskiego Jacka Sautera ukraińscy partnerzy odwodzili również te miasta.

Pobyt w Nowej Soli był także okazją do rozmów o nawiązaniu współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy oraz z przedszkolami w Nowej Soli i Lubięcinie.

Samorząd Iwano – Frankiwska spotkał się również z konsulem honorowym Ukrainy w Zielonej Górze oraz odwiedził Dom Ukraiński prowadzony przez Stefanię Jawornicką, przewodniczącą oddziału lubuskiego Związku Ukraińców w Polsce.

www.powiat-nowosolski.pl

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…