csmMamy nowego inwestora. To holenderska firma CSM Global, która jest światowym potentatem w produkcji wyrobów piekarniczych. Jej największymi odbiorcami są McDonalds oraz Starbucks. 14 lipca firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności w nowosolskiej Strefie, gdzie zbuduje nowoczesną piekarnię. Nowa inwestycja, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w zakresie dozowania surowców, mieszania, pieczenia, składowania, transportu i zarządzania procesem produkcyjnym, pozwoli spółce wprowadzić na rynek europejski nowe produkty, tj. mrożone wyroby piekarniczo-cukiernicze (babeczki, ciasta i ciastka). Prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowych technologii produkcji podjęte zostały z uwagi na brak możliwości pozyskania z rynku gotowej technologii w pełni dostosowanej do potrzeb i oczekiwań spółki. Dotychczasowy proces uniemożliwiał samodzielne wytwarzanie wyrobu gotowego - stąd konieczność opracowania technologii pozwalającej na realizację wszystkich niezbędnych operacji przy jednoczesnym automatycznym zarządzaniu procesem, co pozwoli uzyskać najwyższą jakość oraz zagwarantuje terminowość realizacji zleceń. CSM Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o skierowaniu swoich produktów będących efektem inwestycji głównie na rynki w Europie Zachodniej, a przede wszystkim na rynek niemiecki, do sektora Food Service, tj.: kawiarnie - np. McCafe, sieci Fast Food - np. McDonalds, KFC, punkty bistro na stacjach benzynowych - np. Wild Bean Cafe BP.

Inwestycja tej firmy w naszym mieście sięgnie 58 milionów złotych. Na początku działalności CSM chce zatrudnić około 80 pracowników,  docelowo 250. Prace nad budową zakładu ruszą już we wrześniu, zakończą się wiosną przyszłego roku.

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…