csmMamy nowego inwestora. To holenderska firma CSM Global, która jest światowym potentatem w produkcji wyrobów piekarniczych. Jej największymi odbiorcami są McDonalds oraz Starbucks. 14 lipca firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności w nowosolskiej Strefie, gdzie zbuduje nowoczesną piekarnię. Nowa inwestycja, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w zakresie dozowania surowców, mieszania, pieczenia, składowania, transportu i zarządzania procesem produkcyjnym, pozwoli spółce wprowadzić na rynek europejski nowe produkty, tj. mrożone wyroby piekarniczo-cukiernicze (babeczki, ciasta i ciastka). Prace nad opracowaniem i wdrożeniem nowych technologii produkcji podjęte zostały z uwagi na brak możliwości pozyskania z rynku gotowej technologii w pełni dostosowanej do potrzeb i oczekiwań spółki. Dotychczasowy proces uniemożliwiał samodzielne wytwarzanie wyrobu gotowego - stąd konieczność opracowania technologii pozwalającej na realizację wszystkich niezbędnych operacji przy jednoczesnym automatycznym zarządzaniu procesem, co pozwoli uzyskać najwyższą jakość oraz zagwarantuje terminowość realizacji zleceń. CSM Polska Sp. z o.o. podjęła decyzję o skierowaniu swoich produktów będących efektem inwestycji głównie na rynki w Europie Zachodniej, a przede wszystkim na rynek niemiecki, do sektora Food Service, tj.: kawiarnie - np. McCafe, sieci Fast Food - np. McDonalds, KFC, punkty bistro na stacjach benzynowych - np. Wild Bean Cafe BP.

Inwestycja tej firmy w naszym mieście sięgnie 58 milionów złotych. Na początku działalności CSM chce zatrudnić około 80 pracowników,  docelowo 250. Prace nad budową zakładu ruszą już we wrześniu, zakończą się wiosną przyszłego roku.

Zobacz także

Niegosławice dla nowosolskiego szpitala

We wtorek 19 marca  w Urzędzie Gminy Niegosławice odbyło się połączone posiedzenie komisji Rady Gminy.

Więcej…

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…