slugocki2011Źródła wsparcia biznesu i samorządu po roku 2014 były głównym tematem debaty która w poniedziałek 22 sierpnia odbyła się w firmie Mazel.  Jej głównym gościem był wiceminister  w ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki.

To pierwsze tego typu oficjalne spotkanie dla biznesu w tej części Polski. Podczas debaty była mowa funduszach unijnych w ramach kolejnego budżetu UE na lata 2014-2020. Dyskutowano także  o nowych szansach rozwoju, jakie dają dotacje unijne w ramach dodatkowych środków.  Dość powiedzieć, że jeszcze w tym roku do samych lubuskich przedsiębiorców trafi 40 mln zł.

 Głównym jednak tematem była przyszła perspektywa finansowania przedsiębiorczości po roku 2013. Obecnie trwają pod polskim przewodnictwem w ramach prezydencji negocjacje nad nowym budżetem. W obecnym budżecie Polska otrzymała rekordową w historii Unii Europejskiej pomoc, blisko 70 mld euro. Drugim z ważnych tematów był rozwój regionów. Temat o tyle istotny, gdyż obecnie trwają ustalenia odnośnie powołania Aglomeracji Zielonogórskiej, w skład w którą wejść ma powiat nowosolski. Aglomeracja ma zostać powołana już w październiku tego roku.

 

Spotkanie zorganizował nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i prezydent Wadim Tyszkiewicz. Gośćmi spotkania byli też przedstawiciele samorządu lokalnego i strefy ekonomicznej.

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…