slugocki2011Źródła wsparcia biznesu i samorządu po roku 2014 były głównym tematem debaty która w poniedziałek 22 sierpnia odbyła się w firmie Mazel.  Jej głównym gościem był wiceminister  w ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki.

To pierwsze tego typu oficjalne spotkanie dla biznesu w tej części Polski. Podczas debaty była mowa funduszach unijnych w ramach kolejnego budżetu UE na lata 2014-2020. Dyskutowano także  o nowych szansach rozwoju, jakie dają dotacje unijne w ramach dodatkowych środków.  Dość powiedzieć, że jeszcze w tym roku do samych lubuskich przedsiębiorców trafi 40 mln zł.

 Głównym jednak tematem była przyszła perspektywa finansowania przedsiębiorczości po roku 2013. Obecnie trwają pod polskim przewodnictwem w ramach prezydencji negocjacje nad nowym budżetem. W obecnym budżecie Polska otrzymała rekordową w historii Unii Europejskiej pomoc, blisko 70 mld euro. Drugim z ważnych tematów był rozwój regionów. Temat o tyle istotny, gdyż obecnie trwają ustalenia odnośnie powołania Aglomeracji Zielonogórskiej, w skład w którą wejść ma powiat nowosolski. Aglomeracja ma zostać powołana już w październiku tego roku.

 

Spotkanie zorganizował nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i prezydent Wadim Tyszkiewicz. Gośćmi spotkania byli też przedstawiciele samorządu lokalnego i strefy ekonomicznej.

Zobacz także

Pomoc psychologiczna dla rodziców

Od czerwca wznawiamy dyżury psychologa w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Więcej…

Kolejny etap odmrażania

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Więcej…

Godziny pracy Urzędu Miejskiego i USC

Informujemy, że w piątek 12 czerwca (dzień po Bożym Ciele) nowosolski Urząd Miejski oraz Straż Miejska będą nieczynne.

Więcej…