eskulapTrwa remont budynku Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli. Podczas tej inwestycji zostanie zmodernizowana sala gimnastyczno-terapeutyczna i pomieszczenie do hydroterapii. Dodatkowo zostaną tam zamontowane urządzenia do wyciągania wilgoci w pomieszczeniu. Dużym ułatwieniem dla pacjentów ośrodka będzie zamontowanie automatycznych drzwi. Koszt tej inwestycji to przeszło 170 tysięcy złotych, który w całości pokrywa Urząd Miasta. Mimo remontu, placówka jest czynna. Zakończenie prac planowane jest pod  koniec sierpnia. Dyrektor placówki, Juliusz Chilicki planuje w niedalekiej przyszłości zakup bardziej nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.


 

Czym zajmuje się Ośrodek?

Zadaniem Ośrodka jest udzielanie świadczeń leczniczych w zakresie kompleksowej rehabilitacji ambulatoryjnej głównie mieszkańcom miasta  oraz przyległych okolic. W skład Ośrodka wchodzą: - fizykoterapia - leczenie fizykalne - kinezyterapia - usprawnianie lecznicze - hydroterapia - wodolecznictwo Posiada pełne możliwości do stosowania następujących zabiegów leczniczych: Prądy diadynamiczne, interferencyjne, galwaniczne, jonoforezy, ultradźwięki, elektrostymulacje, diatermia krótkofalowa, terapuls, pole magnetyczne, laser, okłady parafinowe, masaż leczniczy, drenaż limfatyczny, krioterapia i inne. W zakresie kinezyterapii posiada wyposażenie pozwalające na stosowanie wszystkich znanych metod leczenia usprawniającego. W chorobach narządu ruchu, po urazach, w schorzeniach centralnego i obwodowego układu nerwowego, w chorobach reumatoidalnych czy układu krążenia. Z zabiegów wodoleczniczych stosuje się masaże wirowe kończyn górnych i dolnych, masaż podwodny oraz kąpiel elektryczno – wodną galwaniczną, czterokomorową. Ośrodek dysponuje wykwalifikowaną kadrą magistrów rehabilitacji ruchowej, doświadczonych techników fizjoterapii oraz masażystów.

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…