policja2012W środę 18 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyła się narada roczna z udziałem zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji  podinsp. Heleny Michalak. Głównym celem spotkania było podsumowanie wyników pracy nowosolskich policjantów w 2011 roku. 

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli mł. insp. Andrzej Kostka, który przywitał zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji Panią podinsp. Helenę Michalak, zaproszonych gości oraz zgromadzonych policjantów. Wśród zaproszonych gości byli m.in. prezydent   Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, wicestarosta nowosolski  Barbara Wróblewska a także szef nowosolskiej Prokuratury Rejonowej  Łukasz Wojtasik.

Kolejno Komendant Powiatowy mł. insp. Andrzej Kostka zaprezentował pracę policjantów uwzględniając osiągnięte wyniki, które były rezultatem zaangażowania i poświęcenia w służbie.

Poprzedzający rok dla nowosolskich policjantów okazał się szczególnie owocny. Dane statystyczne dotyczące zarówno wykrywalności jak i ograniczenia przestępczości na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli są bardzo dobre. Przede wszystkim jest to kolejny rok kiedy przestępczość w powicie nowosolskim spada. Rzetelna praca policjantów przekłada się na ogólną poprawę bezpieczeństwa społeczności naszego powiatu.

Na koniec kilka słów podziękowania wyraził prezydent  Tyszkiewicz, który podziękował za ofiarną służbę. Zaznaczył, że wspiera nowosolskich funkcjonariuszy w realizacji jednego z najważniejszych planów jakim jest budowa nowej komendy. Prezydent zwrócił uwagę na dobrą współpracę i zaangażowanie policjantów co ma przełożenie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Gratulował również dobrych wyników.

Swój głos w sprawie efektywności pracy nowosolskich mundurowych zabrała również  wicestarosta Wróblewska, która gratulowała bardzo dobrych wyników. Pani starosta dziękowała za wzajemną współpracę i wyraziła nadzieję na podejmowanie dalszych wspólnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Głos zabrał również Prokurator Rejonowy Łukasz Wojtasik, którzy zaznaczył, że współpraca pomiędzy Prokuraturą a nowosolską policją układa się wzorcowo a bardzo dobre wyniki nowosolskiej jednostki policji wpływają znacząco na wyniki pracy Prokuratury.

Najmilszą informacją okazała się wiadomość przekazana przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.  podinsp. Helenę Michalak, która po pozytywnej ocenie pracy i podziękowaniach za efektywność pracy powiadomiła, że plany budowy nowej komendy urzeczywistniają się. Pani Komendant zaznaczyła, że w obecnym roku ruszy budowa.

Naradę podsumował Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli mł.ansp. Andrzej Kostka, który podziękował policjantom za trud i zaangażowanie w czasie służb.

żródło: Nowosolska Policja

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…