lider_samorzadu2012Nowa Sól otrzymała tytuł Samorządowy Menadżer Regionu – to wyróżnienie nadawane przez Puls Biznesu w rankingu Filary Polskiej Gospodarki.

Otrzymaliśmy ten tytuł dzięki głosom innych jednostek samorządu terytorialnego.

To dla nas szczególny powód do dumy – okoliczne gminy, miasta i powiaty właśnie w nas upatrują lidera który jest kołem zamachowym całego regionu. Tytuł został przyznany prezydentowi Wadimowi Tyszkiewiczowi. Wojewoda Lubuski Jan Świrepo pogratulował prezydentowi Tyszkiewiczowi nagrody, zyczac jednocześnie aby jego dalsza praca spotykała się wciąż z uznaniem przedsiębiorców i mieszkańców oraz wpływała na rozwój gospodarczy naszego regionu. Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" ma na celu także wyróżnienie firm stabilnych i znacząco wpływających na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiających się z tymi regionami. To ranking firm, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. W naszym województwie najlepszą firmą w rankingu okazał się żarski Kronopol. Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez "Puls Biznesu" i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Samorządy terytorialne jako organy władzy zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy zdecydowały o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach.

 

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…