lider_samorzadu2012Nowa Sól otrzymała tytuł Samorządowy Menadżer Regionu – to wyróżnienie nadawane przez Puls Biznesu w rankingu Filary Polskiej Gospodarki.

Otrzymaliśmy ten tytuł dzięki głosom innych jednostek samorządu terytorialnego.

To dla nas szczególny powód do dumy – okoliczne gminy, miasta i powiaty właśnie w nas upatrują lidera który jest kołem zamachowym całego regionu. Tytuł został przyznany prezydentowi Wadimowi Tyszkiewiczowi. Wojewoda Lubuski Jan Świrepo pogratulował prezydentowi Tyszkiewiczowi nagrody, zyczac jednocześnie aby jego dalsza praca spotykała się wciąż z uznaniem przedsiębiorców i mieszkańców oraz wpływała na rozwój gospodarczy naszego regionu. Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" ma na celu także wyróżnienie firm stabilnych i znacząco wpływających na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiających się z tymi regionami. To ranking firm, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. W naszym województwie najlepszą firmą w rankingu okazał się żarski Kronopol. Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez "Puls Biznesu" i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Samorządy terytorialne jako organy władzy zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy zdecydowały o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach.

 

Zobacz także

Niegosławice dla nowosolskiego szpitala

We wtorek 19 marca  w Urzędzie Gminy Niegosławice odbyło się połączone posiedzenie komisji Rady Gminy.

Więcej…

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…