ratuszJeszcze w tym roku dawny nowosolski ratusz otrzyma nowe szaty. Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta nosi nazwę "Rewitalizacja zespołu zabytkowych budynków dawnego urzędu solnego w Nowej Soli".

Zakres prac obejmuje: remont wieży ratuszowej, jej elementów konstrukcyjnych i pokrycia, rozbiórkę i wykonanie pokrycia z dachówki na dachu budynku, wykonanie więźby drewnianej oraz odbudowanie poddasza, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewację budynku oraz izolację ścian fundamentowych zewnętrznych. W przyszłości w ratuszu znajdować się będzie sala konferencyjna i biuro rady. Piętro niżej urzędować będzie zarząd i administracja powiatu. Na parterze swoją siedzibę będzie miał wydział społeczny, który zostanie przeniesiony z obiektu przy ul. Piłsudskiego. Na zdjęciu obok przedstawiamy wizualizację ratusza po remoncie.

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…