ratuszJeszcze w tym roku dawny nowosolski ratusz otrzyma nowe szaty. Inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta nosi nazwę "Rewitalizacja zespołu zabytkowych budynków dawnego urzędu solnego w Nowej Soli".

Zakres prac obejmuje: remont wieży ratuszowej, jej elementów konstrukcyjnych i pokrycia, rozbiórkę i wykonanie pokrycia z dachówki na dachu budynku, wykonanie więźby drewnianej oraz odbudowanie poddasza, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewację budynku oraz izolację ścian fundamentowych zewnętrznych. W przyszłości w ratuszu znajdować się będzie sala konferencyjna i biuro rady. Piętro niżej urzędować będzie zarząd i administracja powiatu. Na parterze swoją siedzibę będzie miał wydział społeczny, który zostanie przeniesiony z obiektu przy ul. Piłsudskiego. Na zdjęciu obok przedstawiamy wizualizację ratusza po remoncie.

Zobacz także

Niegosławice dla nowosolskiego szpitala

We wtorek 19 marca  w Urzędzie Gminy Niegosławice odbyło się połączone posiedzenie komisji Rady Gminy.

Więcej…

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…