interior1W poniedziałek 1 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na realizację projektu pn. Budowa Parku Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli. W spotkaniu udział wzięli: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Andrzej Matłoka - prezes Interioru, Prezydent Nowej Soli - Wadim Tyszkiewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu LRPO - Katarzyna Drożak oraz Ryszard Gongor - dyrektor spółki Gedia Poland.

 

To bardzo ważny dzień. Podpisując tę umowę realizujemy główny cel, jaki stawia sobie zarząd województwa, czyli rozwój gospodarczy oparty na wiedzy. To pierwszy park naukowo-technologiczny w naszym województwie i bardzo ważne przedsięwzięcie - powiedziała marszałek Elżbieta Polak. - Należy podkreślić olbrzymią determinację władz Nowej Soli, żeby ten park powstał. Chodzi o to, aby następował transfer wiedzy do biznesu. To jest naprawdę wzorcowy projekt. Jako jednostka zarządzająca Lubuskim Regionalnym Programem Operacyjnym, z którego pochodzi dofinansowanie mamy pewność powodzenia tej inwestycji - mówiła marszałek.

Prezes Interioru Andrzej Matłoka przedstawił zakres projektu, a także jego znaczenie dla rozwoju sektora naukowego w naszym województwie. O zaletach realizacji projektu przekonywał także Wadim Tyszkiewicz - Prezydent Nowej Soli. - Bardzo się cieszę, że doszło do podpisania umowy i że ta inwestycja będzie realizowana. Biorę za ten projekt pełną odpowiedzialność. Bardzo mi zależało, żeby park powstał w Nowej Soli. Funkcjonuje już u nas park technologiczny. Teraz musimy dołączyć jedynie słowo "naukowy". - mówił. - Park będzie służył rozwojowi gospodarczemu. Chcemy poprzez Interior wspierać przemysł, aby poziom zaawansowania technologicznego był coraz większy. Inwestujemy w przyszłość, bo silny region, to silna gospodarka. Chcemy, aby była to inwestycja modelowa, do której przyjeżdżać będą wycieczki z całej Polski, z której wszyscy będziemy dumni – dodał prezydent.

Park Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli to pierwsza tego typu inwestycja w naszym regionie.

żródło: www.lubuskie.pl

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…