znakb57 maja zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu w mieście. Tranzyt samochodów ciężarowych powyżej 15 ton, jest niemożliwy.

Wyprowadzenie ruchu ciężkich pojazdów z miasta ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, przepustowości, ochrony dróg oraz zmniejszenia szkodliwego oddziaływania ruchu samochodów ciężarowych na infrastrukturę miejską w centrum Nowej Soli. Projektowana strefa zakazu wjazdu obejmuje swym zasięgiem obszar zgodnie zamknięty pomiędzy ulicami Staszica, Wojska Polskiego, Chrobrego, Al. Wolności , Wrocławska, Przyszłości i Sienkiewicza. Dopuszczony zostanie wjazd w obszar strefy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton świadczących usługi komunalne związane z:

- oczyszczaniem miasta wywozem nieczystości bytowych

- zaopatrzeniem w wodę i odbiór ścieków

- zaopatrzenia w energię elektryczną, gaz, ciepło

- wykonywaniem prac związanych z remontem dróg i usuwaniem awarii infrastruktury technicznej na obszarze strefy

- dojazdów do podmiotów gospodarczych ( zakładów, firm, sklepów) zlokalizowanych w projektowanej strefie zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 15 ton.

Na wlotach do strefy zostaną ustawione znaki B5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych - czyli taki jak na zdjęciu) oraz informacją:  Nie dotyczy służb miejskich i docelowych dojazdów do podmiotów gospodarczych. Tabliczka ta umożliwi zaopatrzenie oraz odbiór towarów z zakładów, firm i sklepów znajdujących się w strefie zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych, oraz umożliwi służbom porządkowym ( straży miejskiej i policji) kontrolę w celu przestrzegania zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych powyżej 15 ton.

O ograniczeniach wynikających z ustawienia znaków B5 kierowcy zostaną wcześniej poinformowani. Na ulicach dolotowych do strefy zostaną ustawione znaki uprzedzające o zakazie obowiązującym w oddaleniu od skrzyżowania w celu umożliwienia zawrócenia pojazdom przed miejscem, od którego obowiązuje zakaz. Na znaku zostanie podana odległość do miejsca od którego obowiązuje zakaz wjazdu.

Zobacz także

Niegosławice dla nowosolskiego szpitala

We wtorek 19 marca  w Urzędzie Gminy Niegosławice odbyło się połączone posiedzenie komisji Rady Gminy.

Więcej…

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…