Rząd rozpoczął proces powracania do normalności, również w sferze gospodarczej. W związku z tym Targowisko Miejskie w Nowej Soli będzie ponownie otwarte od środy 22 kwietnia, jednak na nowych zasadach i z ograniczeniami.

..

Miasto wspiera uczniów – w porozumieniu z dyrektorami nowosolskich szkół podstawowych kupimy 46 komputerów do zdalnej nauki.

W związku z awarią połączenia z Rejestrem Stanu Cywilnego, z przyczyn niezależnych od USC w Nowej Soli, we wtorek 24 marca  nie będzie możliwe załatwienie spraw związanych z rejestracją stanu cywilnego oraz wydawaniem odpisów aktów stanu cywilnego.

W związku z awarią połączenia z Rejestrem Stanu Cywilnego, z przyczyn niezależnych od USC w Nowej Soli, w dniu dzisiejszym nie będzie możliwe załatwienie spraw związanych z rejestracją stanu cywilnego oraz wydawaniem odpisów aktów stanu cywilnego.

Zobacz także

Rondo im. Wadima Tyszkiewicza

Rondo u zbiegu ulic Wieniawskiego i Przyszłości nosi nazwę „rondo Wadim Tyszkiewicza, prezydenta Miasta (200-2019)”. Dziś w niewielkiej uroczystości odbyło się symboliczne odsłoniecie tablicy.

Więcej…

Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców – OPZL

Kryzys wywołany pojawieniem się koronawirusa, określany też jako epidemia COVID-19, dotknął państwa członkowskie w sposób nagły i dramatyczny, i może mieć bardzo poważny wpływ na ich społeczeństwa i gospodarki.

Więcej…

List do byłych prezydentów i przewodniczących RM

Rocznica 30-lecia samorządu terytorialnego jest okazją do wspomnień i podziękowań. W środę 27 maja prezydent Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko podpisali listy z podziękowaniami do byłych prezydentów Nowej Soli oraz przewodniczących Rady Miejskiej.

Więcej…