konkurs.marzec.201222 marca w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Soli odbył się finał VIII konkursu historycznego „Dzieje Nowej Soli". Konkursowi tradycyjnie patronował prezydent Miasta Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.   Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 32 pytań w części pierwszej i rozpoznać 10 obiektów, ulic z terenu Nowej Soli, w części drugiej. Do konkursu zgłosiły się wszystkie nowosolskie szkoły podstawowe. Łącznie udział wzięło 18 uczniów. Najlepsi po raz kolejny okazali się podopieczni Dariusza Wujczaka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8. Miejsce pierwsze zajęła Julia BIAŁOWĄS, a drugie jej koleżanka Klaudia BANDUROWSKA. Miejsce trzecie zajęła Agata ZAJĄCZKOWSKA podopieczna Tadeusza Michałowskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. 

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…