Już za 3 miesiące wielkie święto naszego miasta: Święto Solan 2017, które odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

Tradycyjnie rozpocznie je barwny korowód Solan, którego tegoroczna nazwa to „baśniowy las” Możemy jak zawsze spodziewać się wielobarwnych, cudownych strojów i niezwykłej atmosfery korowodu na naszych ulicach.

Jakie planujemy koncerty? Piątek to tradycyjnie czas na disco polo – tego dnia na scenie przy al. Wolności chcielibyśmy aby wystąpił i zespół PlayBoys oraz Bayer Full znany nie tylko w Polsce, ale i w Chinach, gdzie sprzedał kilkadziesiąt milionów płyt!

W sobotę będziemy bawić się na koncercie Mesajah oraz Margaret, a w niedzielę zagrają dla nas Elektryczne Gitary oraz Lemon.

Wiemy doskonale, że Święto Solan to nie tylko koncerty, ale także wiele imprez towarzyszących , w których nasi mieszkańcy licznie uczestniczą.W tym roku zapraszamy panie na I Festiwal Kobiet – kolory życia. Odbędzie się on na Wodnym Świecie 17 czerwca w sobotę. Będzie to święto kobiet, a jednocześnie ukłon w stronę ich twórczego rozwoju . Podczas imprezy, panie będą mogły skorzystać z porad dietetyczki, wizażystki, a także poznać swoje ciało w ruchu poprzez ćwiczenia jogi i tai-chi. Na scenie będą rozgrzewać nas energetyczne rytmy tanga oraz afrykańskich bębnów. Przez cały dzień będziemy zbierać od mieszkańców solniczki, które chcemy przekazać do Muzeum Miejskiego aby wzbogaciły ich zbiory. A jeśli to Święto Solan, to nie może zabraknąć stoiska z solą wszelaką – przed sceną na Wodnym Świecie będzie można kupić sól po wieloma postaciami: od kuchennej po tę do kąpieli. Cały festiwal zakończy pokaz mody sukien pn. Kobiety Kwiaty. Patronat nad pokazem mody objął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki”.

Również w sobotę, na Harcerskiej Górce, odbędzie się spotkanie wolontariuszy z Nowosolskich Adopcji zwierząt, którzy zaprezentują cudowne psiaki gotowe do adopcji, znajdujące się w miejskich przytuliskach. Natomiast nowosolski hufiec ZHP zaprezentuje różne sprawności harcerskie, zapraszając dzieci do stoiska, przy którym będą malować maluszkom buźki. Natomiast przy ulicy Żwirki i Wigury, odbędzie się II Jarmark Rękodzieła i Staroci.

W sobotę także planujemy wielkie wydarzenie dla dzieci: pokaz służb mundurowych.Chcielibyśmy aby instytucje, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo: wojsko, policja, służba więzienna, służby drogowe, medyczne itp. – zaprezentowały swój sprzęt. To jednak nie wszystkie atrakcje dla dzieci: planujemy zorganizowanie pleneru malarskiego pn pola marzeń, który odbędzie się w parku Krasnala oraz wielki pokaz kulinarny dla naszych małych mieszkańców z udziałem Mateusza Truszkiewicza z I edycji Master Chef Junior!

To tylko wybrane imprezy, w których mamy nadzieję nasi mieszkańcy będą chcieli wziąć udział - więcej szczegółów zaprezentujemy w następnych tygodniach.

Zobacz także

Świętuj z nowosolskimi harcerzami

Jak co roku harcerze z Hufca Nowa Sól organizują happening z okazji Dnia Flagi Narodowej. W czasie jego trwania będą miały miejsce gry i zabawy patriotyczne.

Więcej…

Złoty Medal dla pracownika USC

Niezwykła uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miasta w czwartek 27 kwietnia: wieloletnia pracownica Urzędu Stanu Cywilnego, Teresa Małek, otrzymała z rąk wicewojewody lubuskiego Roberta Palucha, złoty medal przyznany jej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Więcej…

Jubileusze pracy pracowników UM

Eleonora  Grygorczuk, inspektor z wydziału fiansowo-budżetowego oraz Alicja Choptowa-Rutkowska, naczelnik wydziału organizacyjnego, obchodzą jubileusze pracy.

Więcej…