Już za 3 miesiące wielkie święto naszego miasta: Święto Solan 2017, które odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

Tradycyjnie rozpocznie je barwny korowód Solan, którego tegoroczna nazwa to „baśniowy las” Możemy jak zawsze spodziewać się wielobarwnych, cudownych strojów i niezwykłej atmosfery korowodu na naszych ulicach.

Jakie planujemy koncerty? Piątek to tradycyjnie czas na disco polo – tego dnia na scenie przy al. Wolności chcielibyśmy aby wystąpił i zespół PlayBoys oraz Bayer Full znany nie tylko w Polsce, ale i w Chinach, gdzie sprzedał kilkadziesiąt milionów płyt!

W sobotę będziemy bawić się na koncercie Mesajah oraz Margaret, a w niedzielę zagrają dla nas Elektryczne Gitary oraz Lemon.

Wiemy doskonale, że Święto Solan to nie tylko koncerty, ale także wiele imprez towarzyszących , w których nasi mieszkańcy licznie uczestniczą.W tym roku zapraszamy panie na I Festiwal Kobiet – kolory życia. Odbędzie się on na Wodnym Świecie 17 czerwca w sobotę. Będzie to święto kobiet, a jednocześnie ukłon w stronę ich twórczego rozwoju . Podczas imprezy, panie będą mogły skorzystać z porad dietetyczki, wizażystki, a także poznać swoje ciało w ruchu poprzez ćwiczenia jogi i tai-chi. Na scenie będą rozgrzewać nas energetyczne rytmy tanga oraz afrykańskich bębnów. Przez cały dzień będziemy zbierać od mieszkańców solniczki, które chcemy przekazać do Muzeum Miejskiego aby wzbogaciły ich zbiory. A jeśli to Święto Solan, to nie może zabraknąć stoiska z solą wszelaką – przed sceną na Wodnym Świecie będzie można kupić sól po wieloma postaciami: od kuchennej po tę do kąpieli. Cały festiwal zakończy pokaz mody sukien pn. Kobiety Kwiaty. Patronat nad pokazem mody objął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki”.

Również w sobotę, na Harcerskiej Górce, odbędzie się spotkanie wolontariuszy z Nowosolskich Adopcji zwierząt, którzy zaprezentują cudowne psiaki gotowe do adopcji, znajdujące się w miejskich przytuliskach. Natomiast nowosolski hufiec ZHP zaprezentuje różne sprawności harcerskie, zapraszając dzieci do stoiska, przy którym będą malować maluszkom buźki. Natomiast przy ulicy Żwirki i Wigury, odbędzie się II Jarmark Rękodzieła i Staroci.

W sobotę także planujemy wielkie wydarzenie dla dzieci: pokaz służb mundurowych.Chcielibyśmy aby instytucje, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo: wojsko, policja, służba więzienna, służby drogowe, medyczne itp. – zaprezentowały swój sprzęt. To jednak nie wszystkie atrakcje dla dzieci: planujemy zorganizowanie pleneru malarskiego pn pola marzeń, który odbędzie się w parku Krasnala oraz wielki pokaz kulinarny dla naszych małych mieszkańców z udziałem Mateusza Truszkiewicza z I edycji Master Chef Junior!

To tylko wybrane imprezy, w których mamy nadzieję nasi mieszkańcy będą chcieli wziąć udział - więcej szczegółów zaprezentujemy w następnych tygodniach.

Zobacz także

Dotacja do remontu zabytkowych kamienic

Komisja ds. renowacji obiektów zabytkowych, w poniedziałek 19 marca rozpatrzyła wszystkie 19 wniosków które wpłynęły o przyznanie dotacji na remonty budynków wpisanych do rejestru zabytków.

Więcej…

Plany zagospodarowania przestrzennego

Zachęcamy Państwa do przejrzenia planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowa Sól. TUTAJ zostaniecie przekierowani do BIPu, gdzie można wybrać obszar Miasta oraz jego plan.

Więcej…

Prezydent Tyszkiewicz w Radiu Zachód

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz był gościem Janusza Życzkowskiego w Radiu Zachód. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy. LINK