Podczas uroczystej sesji Rady Miasta 14 czerwca, wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko nagrodzili następujące osoby:

1Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Karolina Prucnal klasa VI cśrednia ocen 5,36

Osiągnięcia:

1.Finalistka wojewódzkiego przedmiotowego konkursu z przyrody;

2.III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo”;

3.Brała udział w rejonowych przedmiotowych konkursach z historii, matematyki i języka polskiego.

2Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Wiktoria Kolańska klasa V, średnia ocen 5,2

Osiągnięcia:

1.Uczęszczała na zajęcia Zespołu Wokalnego „Wesołe nutki” i zajęcia kółka Teatralnego „Qrtyna”;

2.Wzięła udział w XIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek;

3.Zagrała główną rolę w przestawieniu profilaktycznym „Gra”;

4.Wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego DaF-Kenner Kochen nagrywającym film o gotowaniu;

5.III miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym Eko-konkurs;

6.Aktywnie i sumiennie udziela się w Samorządzie szkolnym;

7.Wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Baśnie, naturalnie!” pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi;

8.II miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „”Budowle szalone z patyczków i zapałek postawione”;

9.Wzięła udział w konkursie „Z barwami narodowymi w tle” organizowanym przez Hufiec ZHP;

10.Wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kwiat dziełem doskonałym”;

11.Wzięła udział w wojewódzkim konkursie historyczno-plastycznym „Historia malowana”;

12.Wzięła udział w Rejonowym Konkursie plastycznym „Dbaj o zdrowie”;

13.Wzięła udział w konkursie „Wiosna bez płomieni”.

3Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3,Maciej Lewandowski klasaV,średnia ocen 5,2

Osiągnięcia:

1.Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa;

2.II miejsce w międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas V;

3.Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II (10 miejsce);

4.V miejsce w ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Edi-Panda”;

5.Działa w Szkolnym Kole teatralnym „Melpomena” – I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w NDK;

6.I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców;

7.II miejsce w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców;

8.IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim Piłki Ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej.

4Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5,Maciej Świć,klasaVI b, średnia ocen 5,92

Osiągnięcia:

1.Wszechstronnie uzdolniony ;

2.Entuzjastka przyrody i zapalony sportowiec (zapasy, piłka nożna, lekkoatletyka) ;

3.Finalista Wojewódzkiego Konkursu zPrzyrody.

5Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Martyna Wiśniewska klasa VI a, średnia ocen 5,81

Osiągnięcia:

1.Wykazuje wszechstronne zainteresowania w różnych dziedzinach nauki,

2.Osiągnęła bardzo wysokie wyniki w wielu konkursach przedmiotowych:

- tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z j. polskiego,

- IX m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym,

- I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym,

- I m-ce w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym,

3.Zaangażowana w działanie na rzecz klasy i szkoły,

4.Wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

5.Wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia.

6Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8,Julia Dudek, klasaV c, średnia ocen 5,82

1.Liczniereprezentowała szkołę w zawodach sportowych:

- I m. – Międzynarodowy Turniej KYOKUSHIN KARATE o Puchar prezydenta MiastaSzczecin (KUMITE)

- I m. – Mistrzostwa Powiatu Nowosolskiego w KARATE KYOKUSHIN(KUMITE)

- IIIm – Mistrzostwa Powiatu Nowosolskiego w KARATE KYOKUSHIN(KATA)

- III m. – Ogólnopolski Turniej Sztuk Walk o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (KUMITE)

- II m. – Międzynarodowy turniej o Puchar Solny KARATE KYOKUSHIN Wieliczka (KUMITE)

- III m. – Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego o Puchar Burmistrza Kożuchowa

(KUMITE)

2.W Nowosolskich Czwartkach Lekkoatletycznych osiągnęła wyniki:

- 14.09.2016-RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ-III m

- 22.09.2016-RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ- II m

- 23.05.2017-RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ- III m

3.II miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym i reprezentowała szkołę w konkursie międzyszkolnym tego przedmiotu;

4.Otrzymała wyróżnienie w szkolnym konkursieortograficznym i recytatorskim;

5.Brała czynny udziałw organizowanych przez Samorząd Uczniowskiakcjach charytatywnych na rzecz dzieci chorych -jest członkiemCaritas,

6.Dobrowolnie udzielała pomoc w nauce uczniom słabszym.

7Zespół Szkół Katolickich- szkoła podstawowaBartłomiej Patelka, klasa VI , średnia ocen 5,5

Osiągnięcia:

1.Laureat konkursów przedmiotowych z matematyki i przyrody

2.Finalista konkursów przedmiotowych z j. polskiego i historii

3.Finalista wojewódzkiego konkursu przyrodniczego „Ptaki Polski”

4.Zaangażowany w działalność szkolnego teatru „Dzikusy”, z którym zdobył wyróżnienie w Wojewódzkiej GaliTeatralnej PROARTE 2017

5.3 miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym

6.W konkursie Kangur Matematyczny uzyskał wynik: bardzo dobry

7.Zaangażowanie w działalność zespołu muzycznego Czarne Stopy

8Publiczne Gimnazjum nr 1 Ewa Stryjewska, klasa II a, średnia ocen 5,95

Osiągnięcia:

1.Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii;

2.FinalistkaWojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego;

3.Finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii;

4.Finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego;

5.Finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki;

6.Laureatka sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z matematyki;

7.Laureatka sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z chemii;

8.Laureatka sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z chemii;

9.Laureatka sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z fizyki;

10.Uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”;

11.Uczestniczka Drużynowych Sztafetowych Biegów Przełajowych.

9Publiczne Gimnazjum nr 2, Zuzanna Heger, klasa III, średnia ocen 5,11

Osiągnięcia:

1.Finalistka XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,

2.Finalistka Konkursu "Czytanie warte zachodu" – konkurs przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty,

3.Laureatka powiatowego konkursu wiedzy o HIV i AIDS,

4.Przyboczna w XVII Drużynie Harcerskiej „Wilcze Płomienie”,

5.Uczestniczka rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego,

6.Aktywnie i twórczo współtworzyła szkolną gazetkę "GimZetka".

10Publiczne Gimnazjum nr 3, Julia Rompalska klasa III a, średnia ocen 5,6

Osiągnięcia:

1.Finalistka przedmiotowego Konkursu z języka polskiego;

2.Laureatkakonkursu dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego „Czytanie Warte Zachodu”.

11Zespół Szkół Katolickich

- gimnazjumKarolina BieliczI5,43

Osiągnięcia:

1.Finalistka wojewódzkiego konkursu przyrodniczego „Ptaki Polski”

2.Udział w konkursie przedmiotowym z j. polskiego na poziomie rejonowym

3.Zaangażowana w działalność szkolnego teatru „Galimatias”, z którym awansowałado Wojewódzkiej GaliTeatralnej PROARTE 2017

4.Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

5.Udział w licznych konkursach rejonowych

6.Awans do finału Powiatowego Konkursu o św. Bracie Albercie

12Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Maja Sebastianowiczklasa V, średnia ocen 5,1

Osiągnięcia:

1.Uczy się w klasie fortepianu mgr Lucyny Jędrzejewskiej;

2.Laureatka wielu konkursów pianistycznych:

- Wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkól Muzycznych Centrum Edukacji Artystycznej – Krosno Odrzańskie

- Wyróżnienie I st. – Europejski Konkurs Młodych Pianistów w Zielonej Górze;

- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym muzyka programowa i Ilustracyjna – Szczecin;

Złota klawiatura w Konkursie Pianistycznym „Z tańcem prze świat” – Oława;

3.Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym środowiska koncertując zarówno jako solistka jak i w zespołach kameralnych.

13 Centrum Wolontariatu Stowarzyszenie "Radość" przySpecjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im Janusza Korczaka ,Dominika Lachnicka Liceum Ogólnokształcące, średnia ocen4,4

Osiągnięcia:

1.Uczennica profilu medycznego w liceum ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego;

2.Systematycznie i bezinteresownie uczestniczy w pracach szkolnego wolontariatu;

3.Jako wolontariuszka brała udział w licznych imprezach, uroczystościach, warsztatach oraz w Olimpiadzie Radość w SOSW;

4.Wspiera macierzystą szkołę w działaniach na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej poprzez wykonywanie prac plastycznych, pieczenie ciast, udział w kwestach oraz kiermaszach.

5.Co roku uczestniczy w akcji „Pola nadziei”;

6.Potrafi zachęcić innych do niesienia pomocy, przez dwa lata nie było na terenie szkoły działań wolontariatu bez jej udziału.

Zobacz także

Uwaga, mogą wystąpić utrudnienia

Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że w związku z odbywającym się w dniu 26 maja br. Półmaratonem Solan im. Romana Terlikowskiego, w godzinach od 1200 do 1800 mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Więcej…

Naturalnie...nad Odrą!

Zapraszamy na dwudniowe święto pn."Naturalnie nad Odrą". Miejsce: Harcerska Góra w Nowej Soli. Będzie taniec, muzyka, zabawa, śpiew i animacje dla dzieci.

Więcej…

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Nowej Soli

Po wykorzystaniu wszelkich możliwych narzędzi mobilizujących wykonawcę rozbudowy ulic Towarowej i Zjednoczenia w Nowej Soli, Prezydent Miasta Nowa Sól Wadim Tyszkiewicz, podjął 18 maja br. decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą na realizację zadania.

Więcej…