Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w otwarciu zakładu Karton-Pak w południowej strefie gospodarczej. To drugi budynek tej firmy w naszym mieście.

Rocznie firma Karton-Pak S.A. produkuje około 26 tysięcy ton opakowań z różnego rodzaju tektur litych, a jego odbiorcami są największe koncerny światowe między innymi z branży spożywczej oraz chemicznej. Dziś w zakładzie pracuje ok. 40 osób na jednej linii technologicznej. Docelowo zakład jest przygotowany na 3 linie technologiczne i zwiększenie zatrudnienia. Karton-Pak jest w pełni zautomatyzowanym zakładem z najnowocześniejszymi maszynami w Polsce.

Nowy zakład o powierzchni ok. 23 000 m kw. i wysokości do 15m został zbudowany w stalowej konstrukcji systemowej ASTRON. Jest to to druga, zupełnie nowa fabryka z nowymi liniami technologicznymi, zwiększająca możliwości produkcyjne oraz zatrudnienie firmy Karton – Pak. Ciekawym rozwiązaniem będzie montaż „pływającego” dachu LRM600 marki ASTRON. Dach składa się z paneli profilowanych mocowanych za pomocą specjalnych wsporników pozwalających na odkształcenia się dachu pod wpływem naprężeń termicznych. Powierzchnia panelu zawiera przetłoczenia umożliwiające „poruszanie się dachu”. Po zainstalowaniu wszystkich arkuszy blach i połączeniu ich specjalnym urządzeniem, powstaje pokrycie porównywalne do pojedynczej, metalowej membrany dachowej, co gwarantuje 100% szczelności i możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych.

Zobacz także

Nagroda dla Nowej Soli!

Rzeczpospolita nagrodziła samorządy, które wyróżniają się na polu wykorzystania środków unijnych. Nowa Sól zdobyła III miejsce!

Więcej…

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.

Więcej…

Wyniki wyborów uzupełniających

19 listopada br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta Nowa Sól, w wyniku których nową radną została Monika Zofia Owczarek, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…