Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w otwarciu zakładu Karton-Pak w południowej strefie gospodarczej. To drugi budynek tej firmy w naszym mieście.

Rocznie firma Karton-Pak S.A. produkuje około 26 tysięcy ton opakowań z różnego rodzaju tektur litych, a jego odbiorcami są największe koncerny światowe między innymi z branży spożywczej oraz chemicznej. Dziś w zakładzie pracuje ok. 40 osób na jednej linii technologicznej. Docelowo zakład jest przygotowany na 3 linie technologiczne i zwiększenie zatrudnienia. Karton-Pak jest w pełni zautomatyzowanym zakładem z najnowocześniejszymi maszynami w Polsce.

Nowy zakład o powierzchni ok. 23 000 m kw. i wysokości do 15m został zbudowany w stalowej konstrukcji systemowej ASTRON. Jest to to druga, zupełnie nowa fabryka z nowymi liniami technologicznymi, zwiększająca możliwości produkcyjne oraz zatrudnienie firmy Karton – Pak. Ciekawym rozwiązaniem będzie montaż „pływającego” dachu LRM600 marki ASTRON. Dach składa się z paneli profilowanych mocowanych za pomocą specjalnych wsporników pozwalających na odkształcenia się dachu pod wpływem naprężeń termicznych. Powierzchnia panelu zawiera przetłoczenia umożliwiające „poruszanie się dachu”. Po zainstalowaniu wszystkich arkuszy blach i połączeniu ich specjalnym urządzeniem, powstaje pokrycie porównywalne do pojedynczej, metalowej membrany dachowej, co gwarantuje 100% szczelności i możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych.

Zobacz także

Przetarg na rozbudowę i zagospodarowanie cmentarza w Otyniu

Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę i zagospodarowanie cmentarza komunalnego w Otyniu – etap II budowa ciągu pieszo – jezdnego i pola urnowego.

Więcej…

Startuje przetarg na remont dworca PKP

Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę budynku dworca PKP w Nowej Soli dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego sub Obszaru Funkcjonalnego oraz dla potrzeb siedziby Straży Miejskiej.

Więcej…

Zapraszamy na koncert w Siedlisku

Miasto Nowa Sól, jako partner wydarzenia zaprasza nowosolan na koncert Big Bandu Nowosolskiego na zamku Karolat w Siedlisku, który odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o godz. 17.00.

Więcej…