Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w otwarciu zakładu Karton-Pak w południowej strefie gospodarczej. To drugi budynek tej firmy w naszym mieście.

Rocznie firma Karton-Pak S.A. produkuje około 26 tysięcy ton opakowań z różnego rodzaju tektur litych, a jego odbiorcami są największe koncerny światowe między innymi z branży spożywczej oraz chemicznej. Dziś w zakładzie pracuje ok. 40 osób na jednej linii technologicznej. Docelowo zakład jest przygotowany na 3 linie technologiczne i zwiększenie zatrudnienia. Karton-Pak jest w pełni zautomatyzowanym zakładem z najnowocześniejszymi maszynami w Polsce.

Nowy zakład o powierzchni ok. 23 000 m kw. i wysokości do 15m został zbudowany w stalowej konstrukcji systemowej ASTRON. Jest to to druga, zupełnie nowa fabryka z nowymi liniami technologicznymi, zwiększająca możliwości produkcyjne oraz zatrudnienie firmy Karton – Pak. Ciekawym rozwiązaniem będzie montaż „pływającego” dachu LRM600 marki ASTRON. Dach składa się z paneli profilowanych mocowanych za pomocą specjalnych wsporników pozwalających na odkształcenia się dachu pod wpływem naprężeń termicznych. Powierzchnia panelu zawiera przetłoczenia umożliwiające „poruszanie się dachu”. Po zainstalowaniu wszystkich arkuszy blach i połączeniu ich specjalnym urządzeniem, powstaje pokrycie porównywalne do pojedynczej, metalowej membrany dachowej, co gwarantuje 100% szczelności i możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych.

Zobacz także

Powstało Biuro ds Transportu Zbiorowego

Od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego działa  Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych zadań Biura należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej.

Więcej…

Jubileuszowy flis zawitał do Nowej Soli

W czwartek 5 lipca do nowosolskiego portu zawitał Flis Odrzański. Tegoroczny spływ ma szczególny wymiar.

Więcej…

Powstanie 48 km ścieżek rowerowych

Rozpoczęły się przygotowania do długo wyczekiwanej inwestycji - Kolej na rower - Budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego”.

Więcej…