W starostwie powiatowym podpisano umowę na budowę 48 km ścieżek rowerowych.

Jest to wspólna inwestycja Powiatu Nowosolskiego i Gmin: Nowa Sól Miasto, Kożuchów, Kolsko, Otyń, oraz gmina wiejska Nowa Sól. Umowa z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Głogowa obejmuje zaprojektowanie i wykonanie 48 km ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m wzdłuż nieczynnej linii kolejowej nr 371 Wolsztyn – Żagań w granicach powiatu. Koszt inwestycji to niecałe 17 mln zł. Termin wykonania dokumentacji ścieżki to koniec marca 2018, natomiast zakończenia inwestycji – koniec października 2019 r.

Zobacz także

Przetarg na rozbudowę i zagospodarowanie cmentarza w Otyniu

Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę i zagospodarowanie cmentarza komunalnego w Otyniu – etap II budowa ciągu pieszo – jezdnego i pola urnowego.

Więcej…

Startuje przetarg na remont dworca PKP

Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę budynku dworca PKP w Nowej Soli dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego sub Obszaru Funkcjonalnego oraz dla potrzeb siedziby Straży Miejskiej.

Więcej…

Zapraszamy na koncert w Siedlisku

Miasto Nowa Sól, jako partner wydarzenia zaprasza nowosolan na koncert Big Bandu Nowosolskiego na zamku Karolat w Siedlisku, który odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o godz. 17.00.

Więcej…