W godzinę „W” 1 sierpnia, przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę Nowosolanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

W uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział mieszkańcy Nowej Soli oraz przedstawiciele władz miejskich: wiceprezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko i jej wiceprzewodniczący Andrzej Petreczko, a także władz powiatowych: wicestarosta Przemysław Ficner i przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski.O godzinie 17.00 rozległy się syreny alarmowe –o tej godzinie 73 lata temu wybuchło w Warszawie powstanie - ofiara z życia złożona przez powstańców i ludność cywilną, na zawsze zmieniała stolicę. Pokonane, ale niezwyciężone, obrócone w gruzy, po latach odrodziło się. Dzisiejsza Warszawa wygląda inaczej niż ta przedwojenna, ale jej duch i siła są niezmienne.

Zobacz także

Powstało Biuro ds Transportu Zbiorowego

Od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego działa  Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych zadań Biura należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej.

Więcej…

Jubileuszowy flis zawitał do Nowej Soli

W czwartek 5 lipca do nowosolskiego portu zawitał Flis Odrzański. Tegoroczny spływ ma szczególny wymiar.

Więcej…

Powstanie 48 km ścieżek rowerowych

Rozpoczęły się przygotowania do długo wyczekiwanej inwestycji - Kolej na rower - Budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego”.

Więcej…