W godzinę „W” 1 sierpnia, przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę Nowosolanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

W uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział mieszkańcy Nowej Soli oraz przedstawiciele władz miejskich: wiceprezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko i jej wiceprzewodniczący Andrzej Petreczko, a także władz powiatowych: wicestarosta Przemysław Ficner i przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski.O godzinie 17.00 rozległy się syreny alarmowe –o tej godzinie 73 lata temu wybuchło w Warszawie powstanie - ofiara z życia złożona przez powstańców i ludność cywilną, na zawsze zmieniała stolicę. Pokonane, ale niezwyciężone, obrócone w gruzy, po latach odrodziło się. Dzisiejsza Warszawa wygląda inaczej niż ta przedwojenna, ale jej duch i siła są niezmienne.

Zobacz także

Zapraszamy na Miejską Wigilię

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas - to jedna z takich chwil, kiedy dobrze być razem, poczuć klimat nadchodzących świąt, zaśpiewać kolędę i zatrzymać się w codziennym pędzie.

Więcej…

Marszałek Polak spotyka się z samorządowcami

Najważniejsze zagadnienia dotyczące gmin powiatów wschowskiego i nowosolskiego były przedmiotem spotkania ich włodarzy z zarządem województwa lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele.

Więcej…

Nowosolskie kartki świąteczne

Nie macie Państwo jeszcze kartek świątecznych? Bardzo dobrze!

Więcej…