W godzinę „W” 1 sierpnia, przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę Nowosolanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

W uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział mieszkańcy Nowej Soli oraz przedstawiciele władz miejskich: wiceprezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko i jej wiceprzewodniczący Andrzej Petreczko, a także władz powiatowych: wicestarosta Przemysław Ficner i przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski.O godzinie 17.00 rozległy się syreny alarmowe –o tej godzinie 73 lata temu wybuchło w Warszawie powstanie - ofiara z życia złożona przez powstańców i ludność cywilną, na zawsze zmieniała stolicę. Pokonane, ale niezwyciężone, obrócone w gruzy, po latach odrodziło się. Dzisiejsza Warszawa wygląda inaczej niż ta przedwojenna, ale jej duch i siła są niezmienne.

Zobacz także

Informacja o przewonieniu paliwa gazowego

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 23-30 października 2017 r. na terenie miasta Nowa Sól przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego.

Więcej…

Działania Straży Miejskiej przed 1 listopada

Przed 1 listopada funkcjonariusze nowosolskiej Straży Miejskiej rozpoczęli wzmożone patrole w rejonie miejskich cmentarzy, w trakcie których informują osoby porządkujące groby najbliższych o zasadach bezpieczeństwa   w okresie Wszystkich Świętych.

Więcej…

Park Interior odnosi sukcesy

W ostatnim konkursie "Bon na innowacje" wybranych zostało 12 firm, które wspólnie z Interiorem opracują innowacje warte ponad 1,7 mln zł brutto.

Więcej…