W godzinę „W” 1 sierpnia, przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę Nowosolanie oddali hołd Powstańcom Warszawskim.

W uroczystości z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wzięli udział mieszkańcy Nowej Soli oraz przedstawiciele władz miejskich: wiceprezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko i jej wiceprzewodniczący Andrzej Petreczko, a także władz powiatowych: wicestarosta Przemysław Ficner i przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Suski.O godzinie 17.00 rozległy się syreny alarmowe –o tej godzinie 73 lata temu wybuchło w Warszawie powstanie - ofiara z życia złożona przez powstańców i ludność cywilną, na zawsze zmieniała stolicę. Pokonane, ale niezwyciężone, obrócone w gruzy, po latach odrodziło się. Dzisiejsza Warszawa wygląda inaczej niż ta przedwojenna, ale jej duch i siła są niezmienne.

Zobacz także

Prezydent Tyszkiewicz w Radiu Zachód

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz był gościem Janusza Życzkowskiego w Radiu Zachód. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy. LINK

Zmień swój wygląd i pomóż innym

21 marca 2018 roku o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” w Nowej Soli przy ulicy Wrocławskiej 33a odbędzie się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o Nagrodę Kryształowego Grzebienia „Szalone lata 80”.

Więcej…

Elewacja SP1 do remontu

15 marca dyrektor Paweł Juckiewicz, podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Przyborowa na roboty budowlane polegające na remoncie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego w Nowej Soli przy ul. Parafialnej i ul. Dąbrowskiego.

Więcej…