Rolna, równoległa do Juranda, równoległa do Staszica oraz wewnętrzna od ronda przy Przyszłości – to kolejne ulice które doczekają się przebudowy.

9 sierpnia rozpoczęły się prace nad przebudową drogi wewnętrznej wraz z odwodnieniem na os. Konstytucji 3 Maja . Zakres prac obejmuje: frezowanie dywanika bitumicznego, rozebranie istniejących nawierzchni, przebudowę istniejącej drogi wewnętrznej o długości ok. 285 m, budowę i przebudowę chodników, budowę miejsc postojowych, przebudowę kanalizacji deszczowej, humusowanie poboczy. Uwaga:Na czas inwestycji zostaje wprowadzona nowa organizacja ruchu w tym rejonie. Oznacza to w pierwszej kolejności zakaz parkowania na parkingu po prawej stronie od zjazdu ze Staszica.

Przebudowa drogi wewnętrznej (sięgacza od ul. Przyszłości) wraz z odwodnieniem obejmuje: przebudowę istniejącej drogi o długości ok. 201m, budowę chodników, przebudowę zjazdów, budowę miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej. Termin wykonania przebudowy tych dwóch dróg to 15 listopada tego roku.

Powoli rozpoczyna się przebudowa ul. Rolnej - tu powstanie droga z betonowej kostki brukowej, wybudowane zostanie nowe oświetlenie z oprawami LED. Po 15 sierpnia natomiast powinna rozpocząć się budowa niewielkiej ulicy równoległej do Juranda. Tu także zostanie zastosowana betonowa kostka brukowa, powstanie nowe oświetlenie LED. Termin wykonania obu dróg to 30 listopada br.

Uwaga Mieszkańcy - w związku z przebudową dróg, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Zobacz także

Informacja o przewonieniu paliwa gazowego

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że w dniach 23-30 października 2017 r. na terenie miasta Nowa Sól przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego.

Więcej…

Działania Straży Miejskiej przed 1 listopada

Przed 1 listopada funkcjonariusze nowosolskiej Straży Miejskiej rozpoczęli wzmożone patrole w rejonie miejskich cmentarzy, w trakcie których informują osoby porządkujące groby najbliższych o zasadach bezpieczeństwa   w okresie Wszystkich Świętych.

Więcej…

Park Interior odnosi sukcesy

W ostatnim konkursie "Bon na innowacje" wybranych zostało 12 firm, które wspólnie z Interiorem opracują innowacje warte ponad 1,7 mln zł brutto.

Więcej…