Rolna, równoległa do Juranda, równoległa do Staszica oraz wewnętrzna od ronda przy Przyszłości – to kolejne ulice które doczekają się przebudowy.

9 sierpnia rozpoczęły się prace nad przebudową drogi wewnętrznej wraz z odwodnieniem na os. Konstytucji 3 Maja . Zakres prac obejmuje: frezowanie dywanika bitumicznego, rozebranie istniejących nawierzchni, przebudowę istniejącej drogi wewnętrznej o długości ok. 285 m, budowę i przebudowę chodników, budowę miejsc postojowych, przebudowę kanalizacji deszczowej, humusowanie poboczy. Uwaga:Na czas inwestycji zostaje wprowadzona nowa organizacja ruchu w tym rejonie. Oznacza to w pierwszej kolejności zakaz parkowania na parkingu po prawej stronie od zjazdu ze Staszica.

Przebudowa drogi wewnętrznej (sięgacza od ul. Przyszłości) wraz z odwodnieniem obejmuje: przebudowę istniejącej drogi o długości ok. 201m, budowę chodników, przebudowę zjazdów, budowę miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej. Termin wykonania przebudowy tych dwóch dróg to 15 listopada tego roku.

Powoli rozpoczyna się przebudowa ul. Rolnej - tu powstanie droga z betonowej kostki brukowej, wybudowane zostanie nowe oświetlenie z oprawami LED. Po 15 sierpnia natomiast powinna rozpocząć się budowa niewielkiej ulicy równoległej do Juranda. Tu także zostanie zastosowana betonowa kostka brukowa, powstanie nowe oświetlenie LED. Termin wykonania obu dróg to 30 listopada br.

Uwaga Mieszkańcy - w związku z przebudową dróg, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Zobacz także

Jubileusz pracy dyrektor SP 2

Iwona Gazińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli obchodzi jubileusz pracy.

Więcej…

Nie daj się oszukać - nowosolski MOPS informuje

Jak odróżnić pracownika z ośrodka pomocy społecznej od osoby jedynie podającej się za takiego pracownika. Oto, na co trzeba zwrócić uwagę.

Więcej…

Obwieszczenie w sprawie budowy wałów przeciwpowodziowych

Obwieszczenie ws. Kontraktu 1B.6 - Ochrona przeciwpowodziowa miasta Nowa Sól i obszarów poniżej miasta Krosno Odrzańskie.

Więcej…