Wiceprezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz sekretarz miasta Krzysztof Marciniec wzieli udział w otwarciu betoniarni - nowej inwestycji firmy BadElement, która na terenie byłego Dozametu produkuje moduły łazienkowe.

W dobie intensywnego rozwoju sektora budowlanego zauważalne jest coraz większe zapotrzebowanie na nowe technologie usprawniające proces budowy. Jedną z nich są gotowe moduły łazienkowe, wyposażone w niezbędną instalację i armaturę z zabudowaną wanną, umywalką, toaletą i kabiną. W Polsce system modułowy nie jest jeszcze dość popularny. Wydaje się być to niezrozumiałe, ponieważ wykorzystanie gotowych łazienek pozwala na ograniczenie do minimum prac wykonywanych na placu budowy, a co za tym idzie znacznie zmniejsza koszty i czas realizacji inwestycji.

                      Firma Bad Element  Sp. z o.o. jako jedna z nielicznych  w kraju produkuje gotowe moduły łazienkowe. Do tej pory produkcja była wykonywana w  Rakowicach Małych  i w Nowych Jaroszowicach a  obecnie cała produkcja została poszerzona  o  „poDozametowskie” hale w Nowej Soli.

                      Proces produkcyjny rozpoczyna się od przygotowania form dla  ścian i podłóg. Wykonywane są prace spawalnicze i ślusarskie. Następnie  do każdej z form wprowadza się zbrojenie a później  instalację elektryczną, kanalizacyjną i hydrauliczną. Potem  ściany zalewane są betonem o odpowiedniej jakości i parametrach. Surowy moduł przybiera formę samonośnego szkieletu żelbetowego.  Następnie moduł jest sezonowany  na placu składowym i czeka na swój wjazd do hali wykończeniowej. Na hali wykończeniowej przez kilkanaście dni wykonywane są takie etapy produkcyjne jak: izolowanie, układanie glazury, silikonowanie, prace tynkarskie i malarskie, montaż armatury  i elementów elektryki, czyszczenie powierzchni płaskich, wykonywanie instalacji wentylacyjnej oraz prace końcowe przy  instalacji elektrycznej i hydraulicznej.  Przechodząc kolejno przez wszystkie etapy wykończenia, łazienka uzyskuje swój wygląd wewnętrzny dostosowany do konkretnego zamówienia. Gotowy moduł po przejściu podwójnej kontroli jakości, zapakowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu ładowany jest na ciężarówki, a następnie przewożony prosto na budowę, gdzie przy pomocy dźwigu, wstawiany jest na odpowiednie miejsce. Taka łazienka wymaga jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku wszystkich mediów. Moduły wykonane w tej technologii znajdują zastosowanie na etapie prowadzenia budowy nowych obiektów takich jak akademiki, hotele, budownictwo wielorodzinne czy domy spokojnej starości.

                     Firma Bad Element  Sp. z o.o. od rozpoczęcia swojej działalności w Polsce od maja 2009 roku wyprodukowała i wysłała do Danii około 25 tysięcy  łazienek. Z planowanej na początku produkcji około 1000 sztuk rocznie na dzień dzisiejszy produkcja zwiększyła się ośmiokrotnie. W związku z tym firma wybudowała nową halę produkcyjną w Rakowicach Małych w roku 2013  a w roku 2017 rozpoczyna  również produkcję w Nowej Soli gdzie aktualnie  kończy budować węzeł betoniarski. Gotowe, w pełni wyposażone łazienki od kilkudziesięciu lat są  już standardem w zachodniej Europie i krajach skandynawskich. Kierownictwo firmy ma nadzieję, że za kilka lat po rozpoczęciu współpracy z uczelniami technicznymi w zakresie przeprowadzania szkoleń dla studentów i projektantów dotyczących tych technologii, łazienki modułowe staną się standardem również w Polsce.

                 Obecnie w firmie Bad Element swoje profesjonalne usługi świadczy przeszło 300 osób. Z myślą o przyszłości firmy, jak i osób pracujących w Bad Element,  zarząd firmy aktywnie rozpoczyna kolejne inwestycje.  Firma poszukuje pracowników zajmujących się prefabrykacją i wykończeniem w zakresie wszystkich w/w etapów produkcyjnych.  Osobami  odpowiedzialnymi za rekrutacje na oddział  w Nowej Soli są;  Kamil Kowalski e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Marek Sydor e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz także

Prezydent Tyszkiewicz z absolutorium za rok 2017

Prezydent Wadim Tyszkiewicz otrzymał dziś od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017. Prezydent podziękował radnym za merytoryczną pracę oraz ich zaangażowanie.

Więcej…

Jubileusze pracy

Strażnicy Miejscy: Rafał Mrowiński oraz Tomasz Ruszczak obchodzą jubileusze pracy. Z tej okazji prezydent Wadim Tyszkiewicz podziękował panom za ich dotychczasową pracę, życząc jednocześnie powodzenia w życiu prywatnym oraz dalszej pracy zawodowej.

Więcej…

Rozkład jazdy SubBus

Rozkład jazdy autobusów międzygminnej komunikacji. Rozkład obowiązuje od 1 lipca 2018r.

Więcej…