Z okazji Święta Straży Miejskiej, prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski i skarbnik miasta Izabela Piasta, spotkali się z nowosolskimi strażnikami i pracownikami płatnej strefy parkowania.

Prezydent podziękował strażnikom za służbę mówiąc, że wpisali się oni w ochronę spokoju naszego miasta, a także porządku publicznego. Postrzegam państwa pracę jako potrzebną i skuteczną - dodał prezydent Tyszkiewicz.

Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992. W nowosolskiej Straży Miejskiej pracuje 13 strażników: 2 panie i 11 mężczyzn, a także 2 osoby do pomocy administracyjnej, jedna osoba zajmuje się windykacją należności oraz dwie osoby cywilne które zajmują się strefą płatnego parkowania. Każdego roku Straż podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

Prezydent awansował Artura Milera ze stopnia strażnika na stopień starszego strażnika oraz wyróżnił go nagrodą finansową za osiąganie bardzo dobrych wyników w pracy. Nagrodę finansową, za innowacyjne podejście do funkcjonowania strefy płatnego parkowania otrzymał również Piotr Binder. Wszystkim Miejskim Strażnikom, za ich codzienną pracę, zaangażowanie, determinację – serdecznie dziękujemy!

Zobacz także

Wyniki wyborów uzupełniających

19 listopada br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta Nowa Sól, w wyniku których nową radną została Monika Zofia Owczarek, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Włodarze średnich lubuskich miast zorganizowali się w jedną drużynę

W nowosolskim Interiorze spotkali się szefowie sześciu lubuskich miast, aby wspólnie zakomunikować swoje potrzeby rozwojowe.

Więcej…

Lekcja obywatelska w urzędzie

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli odwiedzili dziś Urząd Miasta.

Więcej…