Z okazji Święta Straży Miejskiej, prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski i skarbnik miasta Izabela Piasta, spotkali się z nowosolskimi strażnikami i pracownikami płatnej strefy parkowania.

Prezydent podziękował strażnikom za służbę mówiąc, że wpisali się oni w ochronę spokoju naszego miasta, a także porządku publicznego. Postrzegam państwa pracę jako potrzebną i skuteczną - dodał prezydent Tyszkiewicz.

Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992. W nowosolskiej Straży Miejskiej pracuje 13 strażników: 2 panie i 11 mężczyzn, a także 2 osoby do pomocy administracyjnej, jedna osoba zajmuje się windykacją należności oraz dwie osoby cywilne które zajmują się strefą płatnego parkowania. Każdego roku Straż podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

Prezydent awansował Artura Milera ze stopnia strażnika na stopień starszego strażnika oraz wyróżnił go nagrodą finansową za osiąganie bardzo dobrych wyników w pracy. Nagrodę finansową, za innowacyjne podejście do funkcjonowania strefy płatnego parkowania otrzymał również Piotr Binder. Wszystkim Miejskim Strażnikom, za ich codzienną pracę, zaangażowanie, determinację – serdecznie dziękujemy!

Zobacz także

Prezydent Tyszkiewicz z absolutorium za rok 2017

Prezydent Wadim Tyszkiewicz otrzymał dziś od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017. Prezydent podziękował radnym za merytoryczną pracę oraz ich zaangażowanie.

Więcej…

Jubileusze pracy

Strażnicy Miejscy: Rafał Mrowiński oraz Tomasz Ruszczak obchodzą jubileusze pracy. Z tej okazji prezydent Wadim Tyszkiewicz podziękował panom za ich dotychczasową pracę, życząc jednocześnie powodzenia w życiu prywatnym oraz dalszej pracy zawodowej.

Więcej…

Rozkład jazdy SubBus

Rozkład jazdy autobusów międzygminnej komunikacji. Rozkład obowiązuje od 1 lipca 2018r.

Więcej…