Z okazji Święta Straży Miejskiej, prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski i skarbnik miasta Izabela Piasta, spotkali się z nowosolskimi strażnikami i pracownikami płatnej strefy parkowania.

Prezydent podziękował strażnikom za służbę mówiąc, że wpisali się oni w ochronę spokoju naszego miasta, a także porządku publicznego. Postrzegam państwa pracę jako potrzebną i skuteczną - dodał prezydent Tyszkiewicz.

Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992. W nowosolskiej Straży Miejskiej pracuje 13 strażników: 2 panie i 11 mężczyzn, a także 2 osoby do pomocy administracyjnej, jedna osoba zajmuje się windykacją należności oraz dwie osoby cywilne które zajmują się strefą płatnego parkowania. Każdego roku Straż podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

Prezydent awansował Artura Milera ze stopnia strażnika na stopień starszego strażnika oraz wyróżnił go nagrodą finansową za osiąganie bardzo dobrych wyników w pracy. Nagrodę finansową, za innowacyjne podejście do funkcjonowania strefy płatnego parkowania otrzymał również Piotr Binder. Wszystkim Miejskim Strażnikom, za ich codzienną pracę, zaangażowanie, determinację – serdecznie dziękujemy!

Zobacz także

Lutowa sesja Rady Miejskiej

22 lutego 2018 r. o godzinie  9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli ul. M.J.Piłsudskiego 12. Odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Święto Solan 2018

Informacja Współorganizatorem w zakresie obsługi gastronomiczno-handlowej i usług rozrywkowo – rekreacyjnych na zasadzie wyłączności imprezy kulturalno-rekreacyjnej pn: „Święto Solan 2018” została firma MAŁA GASTRONOMIA „AL-JÓZ” Józef Śnieżko.

Więcej…

Co Ty dla Nowej Soli, co Nowa Sól dla Ciebie

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na drugie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem.

Więcej…