Z okazji Święta Straży Miejskiej, prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski i skarbnik miasta Izabela Piasta, spotkali się z nowosolskimi strażnikami i pracownikami płatnej strefy parkowania.

Prezydent podziękował strażnikom za służbę mówiąc, że wpisali się oni w ochronę spokoju naszego miasta, a także porządku publicznego. Postrzegam państwa pracę jako potrzebną i skuteczną - dodał prezydent Tyszkiewicz.

Straż Miejska w Nowej Soli istnieje od 1 sierpnia 1992. W nowosolskiej Straży Miejskiej pracuje 13 strażników: 2 panie i 11 mężczyzn, a także 2 osoby do pomocy administracyjnej, jedna osoba zajmuje się windykacją należności oraz dwie osoby cywilne które zajmują się strefą płatnego parkowania. Każdego roku Straż podejmuje około 5 tysięcy interwencji, z czego około 1600 zgłaszają mieszkańcy. Do najczęstszych można zaliczyć te z zakresu ustawy o wychowaniu w trzeźwości, wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej, zaśmiecania miejsc publicznych, niewłaściwemu parkowaniu czy czystości i porządku w gminie.

Prezydent awansował Artura Milera ze stopnia strażnika na stopień starszego strażnika oraz wyróżnił go nagrodą finansową za osiąganie bardzo dobrych wyników w pracy. Nagrodę finansową, za innowacyjne podejście do funkcjonowania strefy płatnego parkowania otrzymał również Piotr Binder. Wszystkim Miejskim Strażnikom, za ich codzienną pracę, zaangażowanie, determinację – serdecznie dziękujemy!

Zobacz także

Komitet już pracuje

W poniedziałek 25 września o godzinie 9.00 odbyło się pierwsze spotkanie komitetu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…

Uczniowie, zapraszamy was do zabawy!

Zapraszamy uczniów wszystkich nowosolskich szkół do wzięcia udziału w naszej facebookowej zabawie: dokończ zdanie napisane na tablicy: "Kocham Nową Sól, bo..."

Więcej…

Ważna informacja PSZOK

Informujemy, że 31 października i 10 listopada 2017 roku, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) będzie czynne do godziny 16.00. 2 listopada, 22 grudnia, 23 grudnia 2017 roku PSZOK będzie nieczynny.

Więcej…