Rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją do przypomnienia i uczczenia bohaterów oraz ofiar tego najkrwawszego w dziejach ludzkości wydarzenia - tymi słowami przewodniczący Rady Powiatu Nowosolskiego, Jarosław Suski, rozpoczął uroczystości upamiętniające 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wieńce i kwiaty złożyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele nowosolskich zakładów pracy, szkół oraz kombatanci. W imieniu władz miasta wieniec złożył wiceprezydent Jacek Milewski oraz radni Rady Miasta Nowa Sól. Dla świadków i uczestników tamtych wydarzeń, czas apokalipsy spełnionej, jak nazwano w okresie powojennym lata II wojny światowej, to wciąż żywe i bolesne wspomnienie. Zwracamy się dzisiaj do nich z pytaniem o to, jaką mądrość na przyszłość możemy wynieść z tego dramatycznego doświadczenia. Spośród wielu odpowiedzi , warto podkreślić tę moim zdaniem najważniejszą- abyśmy pamiętali o naszej prawdziwej historii, abyśmy ją poznawali, bo to historia jest nauką dla przyszłości. Dzisiaj żyjemy w przekonaniu, że współczesne mechanizmy demokracji i zasady polityczne uchronią nas od podobnych kataklizmów. Współczesne społeczeństwa opierają się na zasadach wolności, równości i sprawiedliwości. Te wartości zawsze były gwarantem pokoju, a zaprzeczanie im, zawsze prowadziło do krwawych konfliktów. Pamiętajmy o tym teraz, gdy tworzymy przyszłość naszego narodu i ojczyzny" mówił w swoim przemówieniu J. Suski.

 

Zobacz także

Prezydent Tyszkiewicz z absolutorium za rok 2017

Prezydent Wadim Tyszkiewicz otrzymał dziś od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2017. Prezydent podziękował radnym za merytoryczną pracę oraz ich zaangażowanie.

Więcej…

Jubileusze pracy

Strażnicy Miejscy: Rafał Mrowiński oraz Tomasz Ruszczak obchodzą jubileusze pracy. Z tej okazji prezydent Wadim Tyszkiewicz podziękował panom za ich dotychczasową pracę, życząc jednocześnie powodzenia w życiu prywatnym oraz dalszej pracy zawodowej.

Więcej…

Rozkład jazdy SubBus

Rozkład jazdy autobusów międzygminnej komunikacji. Rozkład obowiązuje od 1 lipca 2018r.

Więcej…