Rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją do przypomnienia i uczczenia bohaterów oraz ofiar tego najkrwawszego w dziejach ludzkości wydarzenia - tymi słowami przewodniczący Rady Powiatu Nowosolskiego, Jarosław Suski, rozpoczął uroczystości upamiętniające 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wieńce i kwiaty złożyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele nowosolskich zakładów pracy, szkół oraz kombatanci. W imieniu władz miasta wieniec złożył wiceprezydent Jacek Milewski oraz radni Rady Miasta Nowa Sól. Dla świadków i uczestników tamtych wydarzeń, czas apokalipsy spełnionej, jak nazwano w okresie powojennym lata II wojny światowej, to wciąż żywe i bolesne wspomnienie. Zwracamy się dzisiaj do nich z pytaniem o to, jaką mądrość na przyszłość możemy wynieść z tego dramatycznego doświadczenia. Spośród wielu odpowiedzi , warto podkreślić tę moim zdaniem najważniejszą- abyśmy pamiętali o naszej prawdziwej historii, abyśmy ją poznawali, bo to historia jest nauką dla przyszłości. Dzisiaj żyjemy w przekonaniu, że współczesne mechanizmy demokracji i zasady polityczne uchronią nas od podobnych kataklizmów. Współczesne społeczeństwa opierają się na zasadach wolności, równości i sprawiedliwości. Te wartości zawsze były gwarantem pokoju, a zaprzeczanie im, zawsze prowadziło do krwawych konfliktów. Pamiętajmy o tym teraz, gdy tworzymy przyszłość naszego narodu i ojczyzny" mówił w swoim przemówieniu J. Suski.

 

Zobacz także

Lutowa sesja Rady Miejskiej

22 lutego 2018 r. o godzinie  9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli ul. M.J.Piłsudskiego 12. Odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Święto Solan 2018

Informacja Współorganizatorem w zakresie obsługi gastronomiczno-handlowej i usług rozrywkowo – rekreacyjnych na zasadzie wyłączności imprezy kulturalno-rekreacyjnej pn: „Święto Solan 2018” została firma MAŁA GASTRONOMIA „AL-JÓZ” Józef Śnieżko.

Więcej…

Co Ty dla Nowej Soli, co Nowa Sól dla Ciebie

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na drugie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem.

Więcej…