We wtorek 5 września Miasto ogłosiło przetarg na dostawę 64 zestawów klocków edukacyjnych składających się z elementów do budowy robotów w celu nauki podstaw automatyki i robotyki oraz przeprowadzenie szkolenia w zakresie ich obsługi.

Zestawy klocków edukacyjnych przeznaczone będą dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w celu nauki podstaw automatyki i robotyki na warsztatach konstruktorskich w powstającym Parku Fizyki.

Ilości zestawów: zestaw dla początkujących: 30 szt., zestaw dla zaawansowanych: 34 szt. Specyfikacja zestawu dla początkujących m.in.: możliwość budowy minimum 8 robotów różnych kształtów z użyciem co najmniej jednego silnika i jednego czujnika w oparciu o instrukcje budowy obrazkowe lub w języku polskim, min. 200 szt. części. Specyfikacja zestawu dla zaawansowanych m.in.: możliwość budowy min. 8 robotów różnych kształtów z użyciem co najmniej jednego silnika i jednego czujnika w oparciu o instrukcje budowy obrazkowe lub w języku polskim, min. 500 szt. części.

Termin składania ofert: do 13 września 2017 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9 „Infrastruktura Społeczna”.

Zobacz także

Wyniki wyborów uzupełniających

19 listopada br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta Nowa Sól, w wyniku których nową radną została Monika Zofia Owczarek, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Włodarze średnich lubuskich miast zorganizowali się w jedną drużynę

W nowosolskim Interiorze spotkali się szefowie sześciu lubuskich miast, aby wspólnie zakomunikować swoje potrzeby rozwojowe.

Więcej…

Lekcja obywatelska w urzędzie

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Soli odwiedzili dziś Urząd Miasta.

Więcej…