15 września Miasto złożyło w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wniosek na przebudowę ulicy Fredry w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W obecnym stanie droga posiada dwa rodzaje nawierzchni – bitumiczną i z betonowych płyt ażurowych. Droga jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia bitumiczna posiada liczne spękania i nierówności oraz ubytki, natomiast odcinek o nawierzchni z betonowych płyt ażurowych jest mocno zdeformowany, zagrażając bezpieczeństwo ruchu. Brak jest efektywnie działającej kanalizacji deszczowej, istniejący kolektor jest niedrożny w wielu miejscach. Powstają bardzo duże zastoiska wód opadowych stwarzających zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego. Droga posiada częściowo chodniki w bardzo złym stanie technicznym, odczuwalny jest brak ścieżki rowerowej. Oświetlenie uliczne jest nieefektywne i przestarzałe. W zakres inwestycji wchodzi rozbudowa drogi w zakresie przebudowy jezdni, budowy ścieżki rowerowej, chodników, miejsc postojowych, skrzyżowań z drogami gminnymi – ulica Korczaka, Tuwima, Makuszyńskiego i Brzechwy oraz z drogą powiatową –ul. 1 Maja. Inwestycja obejmuje także wykonanie nowej kanalizacji deszczowej grawitacyjno-tłocznej (wraz z pompowniami wód opadowych) oraz budowę oświetlenia drogi ze szczególnym uwzględnieniem doświetlenia przejść dla pieszych ( 55 słupów z oprawami LED w tym 4 słupy  doświetlające przejścia dla pieszych) .
parametry drogi:
szerokość- 5 metrów
długość - 861 metrów

Szacunkowy koszt inwestycji to 6 600 tys. Miasto liczy na dofinansowanie 3 mln zł.

Zobacz także

Przyjdź po biało-czerwoną

Po raz siódmy mieszkańcy Nowej Soli   będą mogli otrzymać biało-czerwoną flagę – w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 na rogu Placu Wyzwolenia/Zjednoczenia (obok banku) oraz na Wojska Polskiego/Przyszłości (w pobliżu Biedronki) radni Rady Miejskiej, harcerze oraz prezydent Wadim Tyszkiewicz będą rozdawać biało-czerwone.

Więcej…

Pierwsze bułki trafiły do klientów

Lantmannen Unibake – skandynawski producent pieczywa, obecny w Polsce od początku lat ‘90, który uruchomił na początku tego roku w Nowej Soli swoją największą w Polsce i drugą co do wielkości w Europie piekarnię, rozpoczął sprzedaż pieczywa z nowego zakładu.

Więcej…

Ważny projekt nowosolskiego Interiora

Interior zorganizuje cykl warsztatów dla młodzieży w każdym lubuskim powiecie.

Więcej…