15 września Miasto złożyło w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wniosek na przebudowę ulicy Fredry w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W obecnym stanie droga posiada dwa rodzaje nawierzchni – bitumiczną i z betonowych płyt ażurowych. Droga jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia bitumiczna posiada liczne spękania i nierówności oraz ubytki, natomiast odcinek o nawierzchni z betonowych płyt ażurowych jest mocno zdeformowany, zagrażając bezpieczeństwo ruchu. Brak jest efektywnie działającej kanalizacji deszczowej, istniejący kolektor jest niedrożny w wielu miejscach. Powstają bardzo duże zastoiska wód opadowych stwarzających zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego. Droga posiada częściowo chodniki w bardzo złym stanie technicznym, odczuwalny jest brak ścieżki rowerowej. Oświetlenie uliczne jest nieefektywne i przestarzałe. W zakres inwestycji wchodzi rozbudowa drogi w zakresie przebudowy jezdni, budowy ścieżki rowerowej, chodników, miejsc postojowych, skrzyżowań z drogami gminnymi – ulica Korczaka, Tuwima, Makuszyńskiego i Brzechwy oraz z drogą powiatową –ul. 1 Maja. Inwestycja obejmuje także wykonanie nowej kanalizacji deszczowej grawitacyjno-tłocznej (wraz z pompowniami wód opadowych) oraz budowę oświetlenia drogi ze szczególnym uwzględnieniem doświetlenia przejść dla pieszych ( 55 słupów z oprawami LED w tym 4 słupy  doświetlające przejścia dla pieszych) .
parametry drogi:
szerokość- 5 metrów
długość - 861 metrów

Szacunkowy koszt inwestycji to 6 600 tys. Miasto liczy na dofinansowanie 3 mln zł.

Zobacz także

Uwaga, będzie silnie wiało

Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydało prognozę silnego wiatru i opadów śniegu, które mogą występować od godz. 15.00 w czwartek – 18 stycznia  do wczesnych godzin porannych w piątek – 19 stycznia.

Więcej…

Decyzja prezydenta Tyszkiewicza w sprawie wyborów

W poniedziałek 15 stycznia, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ogłosił swoją decyzję w sprawie najbliższych wyborów samorządowych.

Więcej…

Otyń po 73 latach znów miastem

Otyń na nowo jest miastem – 1 stycznia 2018 przywrócono po 73 latach naszym sąsiadom prawa miejskie. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Otyniu odbyła się w piątek 12 stycznia uroczysta sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Więcej…