W ostatnim konkursie "Bon na innowacje" wybranych zostało 12 firm, które wspólnie z Interiorem opracują innowacje warte ponad 1,7 mln zł brutto.

To przeszło 40 proc. wszystkich dofinansowanych projektów w regionie. Wśród firm, które wspólnie z Interiorem otrzymały granty są też firmy nowosolskie. Jest ich sześć. Wspólnie z Ideą Pro Interior opracuje innowacyjny prototyp urządzenia do oczyszczarek wirnikowych. Dla firmy astozi powstanie bezinwazyjny system do monitoringu maszyn i urządzeń. Firma Proms-Tech przebada dzięki nowosolskiemu ośrodkowi B+R innowacyjny system prowadnic teleskopowych o podwyższonej sztywności. Spółce Spacedoor opracuje prototyp drzwi, które po zamknięciu zmieszczą się w ościeżnicy, usługa zakończy się zgłoszeniem patentowym. Dla firmy 42-trade opracowany będzie nowoczesny system ochrony przed zainfekowaniem komputerów, w tym tych współpracujących w automatycznej komunikacji, bez pośrednictwa człowieka w formule tzw. internetu rzeczy. Ostatnią z nowosolskich firm, które dzięki Interiorowi otrzymało wsparcie jest Malpol, dla którego opracowany będzie prototyp robota, który będzie w sposób automatyczny nadawał kształty przedmiotom. – Cieszymy się z sukcesów współpracujących z nami firm. To dla nas ważne, że koncentrują one swój dynamiczny rozwój wokół nowosolskiego parku technologicznego. I że jesteśmy dla nich sprawdzonym już od kilku lat partnerem gospodarczym. Nad każdym pomysłem pracujemy indywidulanie, tworząc dla niego zespół projektowy – tłumaczy Andrzej Matłoka, szef Interiora. – Naprawdę nie trzeba być wielką firmą, aby tworzyć nowe produkty i innowacje. Większość z naszych partnerów w Bonie na innowacje, to firmy kilku i kilkunastoosobowe. Ufamy sobie. Są też startupy, które na starcie nie mają praktycznie nic. A takim firmom staramy się pomóc w szczególności. W końcu nazwanie Nowej Soli lubuską stolicą startupów zobowiązuje – uśmiecha się A. Matłoka.

Na początku listopada zostać ma ogłoszony drugi konkurs w ramach naboru Bonów na innowacje. Dofinansowanie usług wynosi 85 proc. To szansa dla kolejnych firm na otrzymanie wsparcia na prace B+R i usługi doradcze. Można jeszcze kontaktować się z Interiorem w tej sprawie.

 

Zobacz także

Lutowa sesja Rady Miejskiej

22 lutego 2018 r. o godzinie  9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli ul. M.J.Piłsudskiego 12. Odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Święto Solan 2018

Informacja Współorganizatorem w zakresie obsługi gastronomiczno-handlowej i usług rozrywkowo – rekreacyjnych na zasadzie wyłączności imprezy kulturalno-rekreacyjnej pn: „Święto Solan 2018” została firma MAŁA GASTRONOMIA „AL-JÓZ” Józef Śnieżko.

Więcej…

Co Ty dla Nowej Soli, co Nowa Sól dla Ciebie

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na drugie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem.

Więcej…