Średnie miasta województwa lubuskiego z szansą na większy i bardziej skuteczny rozwój? Tego chcą Nowa Sól, Żary, Żagań, Międzyrzecz, Słubice oraz Świebodzin, których włodarze spotkali się 25 października w Nowosolskim Domu Kultury.

Miasta te są wg Ministerstwa Rozwoju w największym stopniu zagrożone utratą funkcji społeczno-gospodarczych w województwie lubuskim.Taki raport został opublikowany przed kilkoma tygodniami i zawiera informacje o122 ośrodkach miejskich w Polsce które zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Polską Akademię Nauk w największym stopniu zagrożone są utratą funkcji społeczno-gospodarczych. Dla takich miast ministerstwo tworzy pakiet opierający się przynajmniej na kilku elementach m.in. dedykowaniu funduszy z UE, preferencjach w lokowaniu inwestycji i dostępu do Funduszu Inwestycji Samorządowych. Prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski zaproponowali włodarzom aby stworzyć grupę roboczą, składającą się z przedstawicieli miast, którzy będą na bieżąco wymieniać się informacjami i doświadczeniami w korzystaniu z tego pakietu.

Każde miasto ma swoją specyfikę, jednak możemy znaleźć tę część wspólną, która pozwoli nam skorzystać ze środków na takie projekty, które dadzą sześciu lubuskim średnim miastom szansę na realny rozwój infrastruktury, gospodarki czy kapitału ludzkiego – mówili jednym głosem włodarze gmin Żary, Żagań, Międzyrzecz, Słubice, Świebodzin i Nowa Sól. Będą oni także zabiegali o zorganizowanie konferencji prasowej w listopadzie, podczas której przedstawią stanowisko dotyczące wspólnej pracy na rzecz dalszego rozwoju w oparciu o Pakiet Dla Miasta Średnich.

Zobacz także

Lutowa sesja Rady Miejskiej

22 lutego 2018 r. o godzinie  9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli ul. M.J.Piłsudskiego 12. Odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Święto Solan 2018

Informacja Współorganizatorem w zakresie obsługi gastronomiczno-handlowej i usług rozrywkowo – rekreacyjnych na zasadzie wyłączności imprezy kulturalno-rekreacyjnej pn: „Święto Solan 2018” została firma MAŁA GASTRONOMIA „AL-JÓZ” Józef Śnieżko.

Więcej…

Co Ty dla Nowej Soli, co Nowa Sól dla Ciebie

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na drugie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem.

Więcej…