Nowa Sól walczy z graffiti od lat -  z różnym skutkiem. Niestety plagą są pseudonapisy na świeżo wyremontowanych kamienicach, których Wspólnoty często zaciągając kredyty odnawiają swoje budynki.

Ostatnim pomysłem Miasta, jest finansowanie zakupu kamer dla Wspólnot, które chcą tworzyć monitoring na swoich obiektach. Dwie pierwsze Wspólnoty takie kamery otrzymają w ciągu najbliższych kilku dni, kolejne - do końca tego roku. W 2017 r Miasto na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych. W piatek 3 listopada prezydent Wadim Tyszkiewicz na jednej z nowosolskich kamienic zamalowal ordynarny napis, którym ktoś ją "ozdobił". Chcemy w ten sposób dać sygnał Mieszkańcom, o wręcz wypowiedzianej wojnie pseudografficiarzom, ale nade wszystkim chuliganom: nie jesteście bezkarni, nasze Miasto nie da się wam sterroryzować. Rodzice, sprawdzajcie co robią wasze dzieci - apelowal też prezydent Tysziewicz. Film z happeningu można obejrzeć TUTAJ

Zobacz także

Uwaga, będą utrudnienia w ruchu!

W środę 26 września w godzinach 7.00-18.00 wystąpią bardzo duże utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Towarowej i Wojska Polskiego.

Więcej…

Nagroda dla prezydenta Tyszkiewicza

Podczas odbywającego się w Poznaniu Polskiego Kongresu Samorządności, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

Więcej…

Uczniowie szyli Kokardy Narodowe

Z inicjatywy Rady Miejskiej w Nowej Soli w poniedziałek 24 września odbyło się w Urzędzie Miejskim szycie Kokard Narodowych.

Więcej…