Nowa Sól walczy z graffiti od lat -  z różnym skutkiem. Niestety plagą są pseudonapisy na świeżo wyremontowanych kamienicach, których Wspólnoty często zaciągając kredyty odnawiają swoje budynki.

Ostatnim pomysłem Miasta, jest finansowanie zakupu kamer dla Wspólnot, które chcą tworzyć monitoring na swoich obiektach. Dwie pierwsze Wspólnoty takie kamery otrzymają w ciągu najbliższych kilku dni, kolejne - do końca tego roku. W 2017 r Miasto na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych. W piatek 3 listopada prezydent Wadim Tyszkiewicz na jednej z nowosolskich kamienic zamalowal ordynarny napis, którym ktoś ją "ozdobił". Chcemy w ten sposób dać sygnał Mieszkańcom, o wręcz wypowiedzianej wojnie pseudografficiarzom, ale nade wszystkim chuliganom: nie jesteście bezkarni, nasze Miasto nie da się wam sterroryzować. Rodzice, sprawdzajcie co robią wasze dzieci - apelowal też prezydent Tysziewicz. Film z happeningu można obejrzeć TUTAJ

Zobacz także

Rozkład jazdy SubBus

Rozkład jazdy autobusów międzygminnej komunikacji. Rozkład obowiązuje od 1 lipca 2018r.

Więcej…

Uwaga kierowcy

Od poniedziałku 11 czerwca została zmieniona istniejąca tymczasowa organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania ulic "Grota" Roweckiego i  Zjednoczenia.

Więcej…

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz oraz organizatorzy Święta Solan 2018 składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Nowej Soli za bezpieczną, wspólną zabawę.

Więcej…