Nowa Sól walczy z graffiti od lat -  z różnym skutkiem. Niestety plagą są pseudonapisy na świeżo wyremontowanych kamienicach, których Wspólnoty często zaciągając kredyty odnawiają swoje budynki.

Ostatnim pomysłem Miasta, jest finansowanie zakupu kamer dla Wspólnot, które chcą tworzyć monitoring na swoich obiektach. Dwie pierwsze Wspólnoty takie kamery otrzymają w ciągu najbliższych kilku dni, kolejne - do końca tego roku. W 2017 r Miasto na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych. W piatek 3 listopada prezydent Wadim Tyszkiewicz na jednej z nowosolskich kamienic zamalowal ordynarny napis, którym ktoś ją "ozdobił". Chcemy w ten sposób dać sygnał Mieszkańcom, o wręcz wypowiedzianej wojnie pseudografficiarzom, ale nade wszystkim chuliganom: nie jesteście bezkarni, nasze Miasto nie da się wam sterroryzować. Rodzice, sprawdzajcie co robią wasze dzieci - apelowal też prezydent Tysziewicz. Film z happeningu można obejrzeć TUTAJ

Zobacz także

Lutowa sesja Rady Miejskiej

22 lutego 2018 r. o godzinie  9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli ul. M.J.Piłsudskiego 12. Odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Święto Solan 2018

Informacja Współorganizatorem w zakresie obsługi gastronomiczno-handlowej i usług rozrywkowo – rekreacyjnych na zasadzie wyłączności imprezy kulturalno-rekreacyjnej pn: „Święto Solan 2018” została firma MAŁA GASTRONOMIA „AL-JÓZ” Józef Śnieżko.

Więcej…

Co Ty dla Nowej Soli, co Nowa Sól dla Ciebie

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na drugie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem.

Więcej…