Nowa Sól walczy z graffiti od lat -  z różnym skutkiem. Niestety plagą są pseudonapisy na świeżo wyremontowanych kamienicach, których Wspólnoty często zaciągając kredyty odnawiają swoje budynki.

Ostatnim pomysłem Miasta, jest finansowanie zakupu kamer dla Wspólnot, które chcą tworzyć monitoring na swoich obiektach. Dwie pierwsze Wspólnoty takie kamery otrzymają w ciągu najbliższych kilku dni, kolejne - do końca tego roku. W 2017 r Miasto na ten cel przeznacza 15 tysięcy złotych. W piatek 3 listopada prezydent Wadim Tyszkiewicz na jednej z nowosolskich kamienic zamalowal ordynarny napis, którym ktoś ją "ozdobił". Chcemy w ten sposób dać sygnał Mieszkańcom, o wręcz wypowiedzianej wojnie pseudografficiarzom, ale nade wszystkim chuliganom: nie jesteście bezkarni, nasze Miasto nie da się wam sterroryzować. Rodzice, sprawdzajcie co robią wasze dzieci - apelowal też prezydent Tysziewicz. Film z happeningu można obejrzeć TUTAJ

Zobacz także

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.

Więcej…

Wyniki wyborów uzupełniających

19 listopada br. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta Nowa Sól, w wyniku których nową radną została Monika Zofia Owczarek, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Włodarze średnich lubuskich miast zorganizowali się w jedną drużynę

W nowosolskim Interiorze spotkali się szefowie sześciu lubuskich miast, aby wspólnie zakomunikować swoje potrzeby rozwojowe.

Więcej…