Nie damy się chuliganom! Pierwsze kamery na 2 kamienicach zostały właśnie zamontowane - to projekt Urzędu Miasta i Wspólnot.

My kupujemy 2 kamery, Wspólnota dokupuje tyle, ile chce. Do końca roku zamontujemy je na 7 budynkach, które za ciężkie pieniądze zostały wyremontowane. Są to kamery full HD, w technologii IP z oświetlaczami podczerwieni do podglądu w nocy z długim czasem zapisu.

Kamery zostały zamontowane na budynkach przy ul. Zjednoczenia 24 i 36. Do końca tego roku kamery będą zamontowane również budynkach przy: Żwirki i Wigury 2, Wandy 8, Pocztowej 10, Harcerskiej 2/2a, Witosa 38.

Kto mógł starać się o sfinansowanie kamery? Zarządcy oraz Wspólnoty, którzy planują montaż kamer zewnętrznych, mogli wnioskować do Urzędu Miasta w Nowej Soli o zakup oraz montaż kamer, które będą uzupełnieniem planowanego systemu monitoringu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i pomóc w walce z wandalami. Do jednego budynku Urząd Miasta mógł maksymalnie kupić dwie kamery. Wspólnoty (zarządcy, właściciele budynku) deklarują natomiast utrzymanie kamer, a także dostęp do prądu oraz serwis techniczny. W tegorocznym budżecie Miasto przygotowało na ten cel 15 tysięcy złotych. Koszt jednej kamery to około tysiąc złotych.

Zobacz także

Dotacja do remontu zabytkowych kamienic

Komisja ds. renowacji obiektów zabytkowych, w poniedziałek 19 marca rozpatrzyła wszystkie 19 wniosków które wpłynęły o przyznanie dotacji na remonty budynków wpisanych do rejestru zabytków.

Więcej…

Plany zagospodarowania przestrzennego

Zachęcamy Państwa do przejrzenia planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowa Sól. TUTAJ zostaniecie przekierowani do BIPu, gdzie można wybrać obszar Miasta oraz jego plan.

Więcej…

Prezydent Tyszkiewicz w Radiu Zachód

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz był gościem Janusza Życzkowskiego w Radiu Zachód. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy. LINK