Nie damy się chuliganom! Pierwsze kamery na 2 kamienicach zostały właśnie zamontowane - to projekt Urzędu Miasta i Wspólnot.

My kupujemy 2 kamery, Wspólnota dokupuje tyle, ile chce. Do końca roku zamontujemy je na 7 budynkach, które za ciężkie pieniądze zostały wyremontowane. Są to kamery full HD, w technologii IP z oświetlaczami podczerwieni do podglądu w nocy z długim czasem zapisu.

Kamery zostały zamontowane na budynkach przy ul. Zjednoczenia 24 i 36. Do końca tego roku kamery będą zamontowane również budynkach przy: Żwirki i Wigury 2, Wandy 8, Pocztowej 10, Harcerskiej 2/2a, Witosa 38.

Kto mógł starać się o sfinansowanie kamery? Zarządcy oraz Wspólnoty, którzy planują montaż kamer zewnętrznych, mogli wnioskować do Urzędu Miasta w Nowej Soli o zakup oraz montaż kamer, które będą uzupełnieniem planowanego systemu monitoringu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i pomóc w walce z wandalami. Do jednego budynku Urząd Miasta mógł maksymalnie kupić dwie kamery. Wspólnoty (zarządcy, właściciele budynku) deklarują natomiast utrzymanie kamer, a także dostęp do prądu oraz serwis techniczny. W tegorocznym budżecie Miasto przygotowało na ten cel 15 tysięcy złotych. Koszt jednej kamery to około tysiąc złotych.

Zobacz także

Powstało Biuro ds Transportu Zbiorowego

Od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego działa  Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych zadań Biura należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej.

Więcej…

Jubileuszowy flis zawitał do Nowej Soli

W czwartek 5 lipca do nowosolskiego portu zawitał Flis Odrzański. Tegoroczny spływ ma szczególny wymiar.

Więcej…

Powstanie 48 km ścieżek rowerowych

Rozpoczęły się przygotowania do długo wyczekiwanej inwestycji - Kolej na rower - Budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego”.

Więcej…