Nie damy się chuliganom! Pierwsze kamery na 2 kamienicach zostały właśnie zamontowane - to projekt Urzędu Miasta i Wspólnot.

My kupujemy 2 kamery, Wspólnota dokupuje tyle, ile chce. Do końca roku zamontujemy je na 7 budynkach, które za ciężkie pieniądze zostały wyremontowane. Są to kamery full HD, w technologii IP z oświetlaczami podczerwieni do podglądu w nocy z długim czasem zapisu.

Kamery zostały zamontowane na budynkach przy ul. Zjednoczenia 24 i 36. Do końca tego roku kamery będą zamontowane również budynkach przy: Żwirki i Wigury 2, Wandy 8, Pocztowej 10, Harcerskiej 2/2a, Witosa 38.

Kto mógł starać się o sfinansowanie kamery? Zarządcy oraz Wspólnoty, którzy planują montaż kamer zewnętrznych, mogli wnioskować do Urzędu Miasta w Nowej Soli o zakup oraz montaż kamer, które będą uzupełnieniem planowanego systemu monitoringu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i pomóc w walce z wandalami. Do jednego budynku Urząd Miasta mógł maksymalnie kupić dwie kamery. Wspólnoty (zarządcy, właściciele budynku) deklarują natomiast utrzymanie kamer, a także dostęp do prądu oraz serwis techniczny. W tegorocznym budżecie Miasto przygotowało na ten cel 15 tysięcy złotych. Koszt jednej kamery to około tysiąc złotych.

Zobacz także

Zapraszamy na Miejską Wigilię

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas - to jedna z takich chwil, kiedy dobrze być razem, poczuć klimat nadchodzących świąt, zaśpiewać kolędę i zatrzymać się w codziennym pędzie.

Więcej…

Marszałek Polak spotyka się z samorządowcami

Najważniejsze zagadnienia dotyczące gmin powiatów wschowskiego i nowosolskiego były przedmiotem spotkania ich włodarzy z zarządem województwa lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele.

Więcej…

Nowosolskie kartki świąteczne

Nie macie Państwo jeszcze kartek świątecznych? Bardzo dobrze!

Więcej…