W czwartek 30 listopada o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Nowosolskiego Domu Kultury odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli. Porządek obrad:

   Wręczenie zaświadczenia o wyborze radnego.

   Ślubowanie radnego.

   Otwarcie sesji.

   Przyjęcie porządku obrad.

   Informacja dotycząca pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

   Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Nowa Sól – Miasto na rok 2017 (10r).

   Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2018.

   Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2018.

   Projekt uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 6 w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczaka w Nowej Soli w ośmioletnią Szkołę Podstawową Nr 8 im. Janusza Korczaka w Nowej Soli.

   Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania miasta Nowa Sól (teren położony przy ul. Chopina i Góreckiego).

   Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

   Projekt uchwały w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Finansów, Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Nowej Soli.

   Informacja z działalności Prezydenta Miasta za miesiąc październik 2017 r.

   Przyjęcie protokołu z obrad LI sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli.

   Przyjęcie protokołu z obrad LII sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli.

   Interpelacje, wnioski, oświadczenia i zapytania.

   Zamknięcie obrad.

 

Zobacz także

Dotacja do remontu zabytkowych kamienic

Komisja ds. renowacji obiektów zabytkowych, w poniedziałek 19 marca rozpatrzyła wszystkie 19 wniosków które wpłynęły o przyznanie dotacji na remonty budynków wpisanych do rejestru zabytków.

Więcej…

Plany zagospodarowania przestrzennego

Zachęcamy Państwa do przejrzenia planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowa Sól. TUTAJ zostaniecie przekierowani do BIPu, gdzie można wybrać obszar Miasta oraz jego plan.

Więcej…

Prezydent Tyszkiewicz w Radiu Zachód

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz był gościem Janusza Życzkowskiego w Radiu Zachód. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy. LINK