Urząd Miejski Nowa Sól w najbliższych dniach planuje złożenie wniosków o dofinansowanie budowy tzw. Otwartych Stref Aktywności.

Dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności skierowanych do różnych grup wiekowych, w skład których wejdą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowe place zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni. Składane wnioski inwestycyjne dotyczyć będą 2 placów zabaw: placu przy zbiegu ulic Długosza, Asnyka, Dygasińskiego oraz placu zabaw w Parku Kopernika. Środki zabezpieczone w budżecie miasta na ten cel wynoszą 230.000 zł. Jednakże realizacja obu inwestycji uzależniona jest od uzyskania dofinansowania.

Zobacz także

99 rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego

W piątkowe południe przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę odbyły się uroczystości 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego.

Więcej…

Rekrutacja dzieci do miejskich przedszkoli publicznych

1 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do nowosolskich publicznych przedszkoli. O miejsca w przedszkolu mogą starać się rodzice dzieci 3-,4-,5- i 6-letnich. 

Więcej…

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szyszko serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości obchodów 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się 16 lutego br. (piątek) o godz. 12.00 przy Pomniku Bohaterom Walk o Polskę w Nowej Soli.

Więcej…