Urząd Miejski Nowa Sól w najbliższych dniach planuje złożenie wniosków o dofinansowanie budowy tzw. Otwartych Stref Aktywności.

Dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności skierowanych do różnych grup wiekowych, w skład których wejdą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowe place zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni. Składane wnioski inwestycyjne dotyczyć będą 2 placów zabaw: placu przy zbiegu ulic Długosza, Asnyka, Dygasińskiego oraz placu zabaw w Parku Kopernika. Środki zabezpieczone w budżecie miasta na ten cel wynoszą 230.000 zł. Jednakże realizacja obu inwestycji uzależniona jest od uzyskania dofinansowania.

Zobacz także

Uwaga, mogą wystąpić utrudnienia

Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że w związku z odbywającym się w dniu 26 maja br. Półmaratonem Solan im. Romana Terlikowskiego, w godzinach od 1200 do 1800 mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Więcej…

Naturalnie...nad Odrą!

Zapraszamy na dwudniowe święto pn."Naturalnie nad Odrą". Miejsce: Harcerska Góra w Nowej Soli. Będzie taniec, muzyka, zabawa, śpiew i animacje dla dzieci.

Więcej…

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Nowej Soli

Po wykorzystaniu wszelkich możliwych narzędzi mobilizujących wykonawcę rozbudowy ulic Towarowej i Zjednoczenia w Nowej Soli, Prezydent Miasta Nowa Sól Wadim Tyszkiewicz, podjął 18 maja br. decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą na realizację zadania.

Więcej…