,,Zapytaj w bibliotece...". Zpraszamy na cykl prelekcji poświęconych ubezpieczeniom społecznym. 15 lutego porozmawiamy o kapitale początkowym jako elemencie wysokości naszej emerytury.

Prowadzenie działalności informacyjnej to jeden z elementów naszej codziennej bibliotecznej pracy. Spełniając to zadanie, w ramach akcji ,,Zapytaj w bibliotece...", zapraszamy raz w miesiącu mieszkańców Nowej Soli na prelekcję przygotowaną przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Soli.
Pierwsza prezentacja odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 17.00 w Galerii pod Tekstem. Tytuł jej brzmi: ,,Kapitał początkowy jako element  wysokości emerytury z systemu zreformowanego". Dowiemy się też, jakie w tej chwili obowiązują zasady przy ustalaniu wysokości kapitału oraz jaką niezbędną dokumentację należy w tej sprawie zebrać.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

 

Zobacz także

Uwaga, mogą wystąpić utrudnienia

Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że w związku z odbywającym się w dniu 26 maja br. Półmaratonem Solan im. Romana Terlikowskiego, w godzinach od 1200 do 1800 mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Więcej…

Naturalnie...nad Odrą!

Zapraszamy na dwudniowe święto pn."Naturalnie nad Odrą". Miejsce: Harcerska Góra w Nowej Soli. Będzie taniec, muzyka, zabawa, śpiew i animacje dla dzieci.

Więcej…

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Nowej Soli

Po wykorzystaniu wszelkich możliwych narzędzi mobilizujących wykonawcę rozbudowy ulic Towarowej i Zjednoczenia w Nowej Soli, Prezydent Miasta Nowa Sól Wadim Tyszkiewicz, podjął 18 maja br. decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą na realizację zadania.

Więcej…