,,Zapytaj w bibliotece...". Zpraszamy na cykl prelekcji poświęconych ubezpieczeniom społecznym. 15 lutego porozmawiamy o kapitale początkowym jako elemencie wysokości naszej emerytury.

Prowadzenie działalności informacyjnej to jeden z elementów naszej codziennej bibliotecznej pracy. Spełniając to zadanie, w ramach akcji ,,Zapytaj w bibliotece...", zapraszamy raz w miesiącu mieszkańców Nowej Soli na prelekcję przygotowaną przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Soli.
Pierwsza prezentacja odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 17.00 w Galerii pod Tekstem. Tytuł jej brzmi: ,,Kapitał początkowy jako element  wysokości emerytury z systemu zreformowanego". Dowiemy się też, jakie w tej chwili obowiązują zasady przy ustalaniu wysokości kapitału oraz jaką niezbędną dokumentację należy w tej sprawie zebrać.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

 

Zobacz także

Nowosolanki nagrodzone!

Podczas X Lubuskiego Kongresu Kobiet, który odbył się 19 października br. poznaliśmy Liderki Lubuskiego Samorządu - laureatki konkursu Marszałka Województwa Lubuskiego.

Więcej…

Konsultacje społeczne w spr uchwały krajobrazowej

Prezydent Miasta Nowej Soli zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców i inne podmioty, do wnoszenia uwag i opinii do projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Więcej…

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W Muzeum Miejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której prezydent Wadim Tyszkiewicz nagrodził część dyrektorów i nauczycieli miejskich placówek.

Więcej…