,,Zapytaj w bibliotece...". Zpraszamy na cykl prelekcji poświęconych ubezpieczeniom społecznym. 15 lutego porozmawiamy o kapitale początkowym jako elemencie wysokości naszej emerytury.

Prowadzenie działalności informacyjnej to jeden z elementów naszej codziennej bibliotecznej pracy. Spełniając to zadanie, w ramach akcji ,,Zapytaj w bibliotece...", zapraszamy raz w miesiącu mieszkańców Nowej Soli na prelekcję przygotowaną przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowej Soli.
Pierwsza prezentacja odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 17.00 w Galerii pod Tekstem. Tytuł jej brzmi: ,,Kapitał początkowy jako element  wysokości emerytury z systemu zreformowanego". Dowiemy się też, jakie w tej chwili obowiązują zasady przy ustalaniu wysokości kapitału oraz jaką niezbędną dokumentację należy w tej sprawie zebrać.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

 

Zobacz także

99 rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego

W piątkowe południe przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę odbyły się uroczystości 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego.

Więcej…

Rekrutacja dzieci do miejskich przedszkoli publicznych

1 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do nowosolskich publicznych przedszkoli. O miejsca w przedszkolu mogą starać się rodzice dzieci 3-,4-,5- i 6-letnich. 

Więcej…

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szyszko serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości obchodów 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się 16 lutego br. (piątek) o godz. 12.00 przy Pomniku Bohaterom Walk o Polskę w Nowej Soli.

Więcej…