W Urzędzie Miejskim w Nowej Soli odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz pracownikami nowosolskiego UM z prezydentami Wadimem Tyszkiewiczem oraz Jackiem Milewskim.

Celem spotkania było przedyskutowanie uwag Urzędu miejskiego w Nowej Soli w ramach konsultacji samorządowych wstępnych wariantów modernizacji odrzańskiej drogi wodnej. Uwaga która była przedmiotem spotkania, dotyczyła planowanej lokalizacji jazu na rzece Odrze w granicach administracyjnych Nowej Soli. Inwestycja Ministerstwa zbiega się z planowaną realizacją inwestycji przeciwpowodziowej na Odrze w tym samym obrębie. Podczas spotkania delegacja Wód Polskich przedstawiła założenia inwestycji przeciwpowodziowej ze szczegółowym harmonogramem jej realizacji (zakończenie procedury przetargowej – marzec 2018 –planowane zakończenie robót – grudzień 2021). Strona ministerialna przyjęła argumenty podmiotu realizującego inwestycje do dalszych konsultacji.

 

Zobacz także

Rejestr Dowodów Osobistych - przerwy techniczne

WAŻNE! W piątek 1 marca w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi o wydanie nowego dowodu osobistego, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Więcej…

Kolejne działki uzbrojone

MZGK zakończył pierwszy etap uzbrajania działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne na południu Nowej Soli ,okolice południowej obwodnicy Miasta.

Więcej…

Umowa na nową siedzibę MOPS podpisana

W dawnej Szkole Podstawowej nr 2 będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej…