W Urzędzie Miejskim w Nowej Soli odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz pracownikami nowosolskiego UM z prezydentami Wadimem Tyszkiewiczem oraz Jackiem Milewskim.

Celem spotkania było przedyskutowanie uwag Urzędu miejskiego w Nowej Soli w ramach konsultacji samorządowych wstępnych wariantów modernizacji odrzańskiej drogi wodnej. Uwaga która była przedmiotem spotkania, dotyczyła planowanej lokalizacji jazu na rzece Odrze w granicach administracyjnych Nowej Soli. Inwestycja Ministerstwa zbiega się z planowaną realizacją inwestycji przeciwpowodziowej na Odrze w tym samym obrębie. Podczas spotkania delegacja Wód Polskich przedstawiła założenia inwestycji przeciwpowodziowej ze szczegółowym harmonogramem jej realizacji (zakończenie procedury przetargowej – marzec 2018 –planowane zakończenie robót – grudzień 2021). Strona ministerialna przyjęła argumenty podmiotu realizującego inwestycje do dalszych konsultacji.

 

Zobacz także

99 rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego

W piątkowe południe przed pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę odbyły się uroczystości 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego.

Więcej…

Rekrutacja dzieci do miejskich przedszkoli publicznych

1 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do nowosolskich publicznych przedszkoli. O miejsca w przedszkolu mogą starać się rodzice dzieci 3-,4-,5- i 6-letnich. 

Więcej…

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szyszko serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości obchodów 99 rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się 16 lutego br. (piątek) o godz. 12.00 przy Pomniku Bohaterom Walk o Polskę w Nowej Soli.

Więcej…