W Urzędzie Miejskim w Nowej Soli odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz pracownikami nowosolskiego UM z prezydentami Wadimem Tyszkiewiczem oraz Jackiem Milewskim.

Celem spotkania było przedyskutowanie uwag Urzędu miejskiego w Nowej Soli w ramach konsultacji samorządowych wstępnych wariantów modernizacji odrzańskiej drogi wodnej. Uwaga która była przedmiotem spotkania, dotyczyła planowanej lokalizacji jazu na rzece Odrze w granicach administracyjnych Nowej Soli. Inwestycja Ministerstwa zbiega się z planowaną realizacją inwestycji przeciwpowodziowej na Odrze w tym samym obrębie. Podczas spotkania delegacja Wód Polskich przedstawiła założenia inwestycji przeciwpowodziowej ze szczegółowym harmonogramem jej realizacji (zakończenie procedury przetargowej – marzec 2018 –planowane zakończenie robót – grudzień 2021). Strona ministerialna przyjęła argumenty podmiotu realizującego inwestycje do dalszych konsultacji.

 

Zobacz także

Jubileuszowy 10. Solanin Film Festiwal

Solanin Film Festiwal świętuje w tym roku 10 urodziny! Od 22 do 26 sierpnia Nowa Sól, na kilka dni, stanie się offową stolicą Polski.

Więcej…

Zapraszamy do konkursu!

Wydział integracji europejskiej i promocji nowosolskiego Urzędu Miejskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, którego elementem koniecznym ma być karminowy autobus komunikacji miejskiej SubBus.

Więcej…

Fermata muzykuje w Kudowie-Zdroju

Od 4 do 12 sierpnia  w Kudowie-Zdroju odbędą się warsztaty muzyczne „Nowa Sól Muzykuje”.

Więcej…