W Urzędzie Miejskim w Nowej Soli odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz pracownikami nowosolskiego UM z prezydentami Wadimem Tyszkiewiczem oraz Jackiem Milewskim.

Celem spotkania było przedyskutowanie uwag Urzędu miejskiego w Nowej Soli w ramach konsultacji samorządowych wstępnych wariantów modernizacji odrzańskiej drogi wodnej. Uwaga która była przedmiotem spotkania, dotyczyła planowanej lokalizacji jazu na rzece Odrze w granicach administracyjnych Nowej Soli. Inwestycja Ministerstwa zbiega się z planowaną realizacją inwestycji przeciwpowodziowej na Odrze w tym samym obrębie. Podczas spotkania delegacja Wód Polskich przedstawiła założenia inwestycji przeciwpowodziowej ze szczegółowym harmonogramem jej realizacji (zakończenie procedury przetargowej – marzec 2018 –planowane zakończenie robót – grudzień 2021). Strona ministerialna przyjęła argumenty podmiotu realizującego inwestycje do dalszych konsultacji.

 

Zobacz także

Uwaga, mogą wystąpić utrudnienia

Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że w związku z odbywającym się w dniu 26 maja br. Półmaratonem Solan im. Romana Terlikowskiego, w godzinach od 1200 do 1800 mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Więcej…

Naturalnie...nad Odrą!

Zapraszamy na dwudniowe święto pn."Naturalnie nad Odrą". Miejsce: Harcerska Góra w Nowej Soli. Będzie taniec, muzyka, zabawa, śpiew i animacje dla dzieci.

Więcej…

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Nowej Soli

Po wykorzystaniu wszelkich możliwych narzędzi mobilizujących wykonawcę rozbudowy ulic Towarowej i Zjednoczenia w Nowej Soli, Prezydent Miasta Nowa Sól Wadim Tyszkiewicz, podjął 18 maja br. decyzję o odstąpieniu od umowy z firmą na realizację zadania.

Więcej…