Na odbywającej się w Warszawie wielkiej gali Smart City Forum, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz został nagrodzony nagrodą Człowiek Roku 2017.

Do tej nagrody nominowany byli także prezydent Słupska Robert Biedroń oraz prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Jak czytamy w uzasadnieniu, to nagroda „Za zaangażowanie społeczne. Pan Prezydent bardzo angażuje się w tej sferze - w Nowej Soli między innymi istnieje możliwość odpracowania niezapłaconego czynszu, dla bezrobotnych organizowane są roboty publiczne dzięki którym powstał park rozrywki, a w nim najlepszy w Polsce tor dla bmx-ów, ścianka wspinaczkowa, skatepark i pole do minigolfa.”

To zaszczyt dla mnie, ale przede wszystkim dla Nowej Soli i dla województwa lubuskiego. To tu robimy fajne rzeczy dostrzegane i doceniane w całej Polsce. Bez wątpienia są miasta o wiele bardziej "smart" (inteligentne, nowoczesne, przyjazne mieszkańcom...) – mówi prezydent Tyszkiewicz. Zresztą zwycięzcami w swoich kategoriach zostały: Wrocław, Rzeszów i Jaworzno. To zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie. Ja zostałem wyróżniony za osobowość, za upór, za pomysły, za konsekwencję, za to, że jeszcze do niedawna z "Polski w ruinie", udało nam się zrobić całkiem fajne miasto, przyjazne i otwarte na mieszkańców. I czasami muszę się uszczypnąć, żeby uwierzyć, że ja i moje miasto, gdzieś z prowincjonalnych, dalekich rubieży zachodniej Polski, coraz częściej jesteśmy dostrzegani i doceniani, stając na czerwonych dywanach stolicy. Dziękuję.

I choć to jest nagroda indywidualna dla mnie, traktuję ją jako wyróżnienie przede wszystkim dla moich współpracowników, bez których zbyt wiele bym nie osiągnął. To nagroda dla Was – dodaje W. Tyszkiewicz.

Forum stanowi niezwykle efektywną platformę wymiany opinii i doświadczeń dotyczących rozwoju inteligentnych miast w Polsce.

 

Zobacz także

Musical Bodo odwołany

W związku z żałobą narodową po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza sobotni spektakl „BODO - musical” zostaje odwołany.

Więcej…

Msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza

W niedzielę 20 stycznia o godz.13:00 w Parafii pw. Świętego Antoniego w Nowej Soli odbędzie się Msza Św. w intencji o spokój duszy śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska.

Więcej…

Nowosolanie w hołdzie prezydentowi Gdańska

W ciszy i skupieniu mieszkańcy Nowej Soli oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Więcej…