15 marca Miasto podpisało umowę ma remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany RENOBUD Marek Majewski z siedzibą w Nowej Soli. Prace będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni wokół fontanny oraz ułożeniu tam kostki brukowej w kolorach szarości i czarni, które to kolory będą nawiązywać do estetyki fontanny. Elementem dekoracyjnym przebudowywanego ciągu będą ozdobne kręgi wykonane z kostki koloru czarnego. Zostaną tam także zamontowane nowe ławki parkowe i kosze na odpady oraz utworzymy tam także nowe pasy zieleni.

Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Miastu elementów z demontażu i rozbiórek przedstawiających w ocenie zamawiającego wartość użytkową – te elementy jak zawsze wykorzystujemy ponownie do utwardzania placów itp.

Koszt inwestycji to 236.148,65 zł brutto, a wykonawca udziela 36-miesiecznej gwarancji jakości i rękojmia za wady na wykonane roboty obejmuje roboty budowlane oraz zastosowane urządzenia i materiały.

Cała przebudowa ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Zobacz także

Spotkanie z prezydentem

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na trzecie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem. W najbliższą środę 25 kwietnia serdecznie zapraszamy do Galerii pod Tekstem na spotkanie z Prezydentem Nowej Soli.

Więcej…

Piękne Solarisy w lipcu na naszych drogach

W poniedziałek 23 kwietnia przedstawiciele gmin Nowosolskiego subObszaru Fukcjonalnego odwiedzili fabrykę firmy Solraris, w której powstają 23 midi autobusy Solaris Urbino 8,9 LE dla naszych gmin.

Więcej…

Przyjdź po biało-czerwoną

Po raz siódmy mieszkańcy Nowej Soli   będą mogli otrzymać biało-czerwoną flagę – w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 na rogu Placu Wyzwolenia/Zjednoczenia (obok banku) oraz na Wojska Polskiego/Przyszłości (w pobliżu Biedronki) radni Rady Miejskiej, harcerze oraz prezydent Wadim Tyszkiewicz będą rozdawać biało-czerwone.

Więcej…