15 marca Miasto podpisało umowę ma remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany RENOBUD Marek Majewski z siedzibą w Nowej Soli. Prace będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni wokół fontanny oraz ułożeniu tam kostki brukowej w kolorach szarości i czarni, które to kolory będą nawiązywać do estetyki fontanny. Elementem dekoracyjnym przebudowywanego ciągu będą ozdobne kręgi wykonane z kostki koloru czarnego. Zostaną tam także zamontowane nowe ławki parkowe i kosze na odpady oraz utworzymy tam także nowe pasy zieleni.

Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Miastu elementów z demontażu i rozbiórek przedstawiających w ocenie zamawiającego wartość użytkową – te elementy jak zawsze wykorzystujemy ponownie do utwardzania placów itp.

Koszt inwestycji to 236.148,65 zł brutto, a wykonawca udziela 36-miesiecznej gwarancji jakości i rękojmia za wady na wykonane roboty obejmuje roboty budowlane oraz zastosowane urządzenia i materiały.

Cała przebudowa ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Zobacz także

Nowosolskie firmy nagrodzone

Portal Nowa Praca oraz Omni Modo nagrodzone, a firma Jost wyróżniona podczas gali Konkurs Biznes Wrażliwy Społecznie - spotkania lubuskich firm, które swoją wrażliwością zarażają innych i które niczym kula śnieżna wywierają wpływ na swoje otoczenie, realizując projekty na rzecz społeczności lokalnej, wykraczając poza zwykłe obowiązki i schematy.

Więcej…

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

Biuro ds. Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego Nowa Sól informuje, że w okresie świąteczno-noworocznym autobusy komunikacji miejskiej kursować będą w następujący sposób:

Więcej…

Uwaga, ważna informacja

Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia, Urząd Miejski w Nowej Soli będzie nieczynny.