15 marca Miasto podpisało umowę ma remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany RENOBUD Marek Majewski z siedzibą w Nowej Soli. Prace będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni wokół fontanny oraz ułożeniu tam kostki brukowej w kolorach szarości i czarni, które to kolory będą nawiązywać do estetyki fontanny. Elementem dekoracyjnym przebudowywanego ciągu będą ozdobne kręgi wykonane z kostki koloru czarnego. Zostaną tam także zamontowane nowe ławki parkowe i kosze na odpady oraz utworzymy tam także nowe pasy zieleni.

Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Miastu elementów z demontażu i rozbiórek przedstawiających w ocenie zamawiającego wartość użytkową – te elementy jak zawsze wykorzystujemy ponownie do utwardzania placów itp.

Koszt inwestycji to 236.148,65 zł brutto, a wykonawca udziela 36-miesiecznej gwarancji jakości i rękojmia za wady na wykonane roboty obejmuje roboty budowlane oraz zastosowane urządzenia i materiały.

Cała przebudowa ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Zobacz także

Powstało Biuro ds Transportu Zbiorowego

Od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego działa  Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych zadań Biura należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej.

Więcej…

Jubileuszowy flis zawitał do Nowej Soli

W czwartek 5 lipca do nowosolskiego portu zawitał Flis Odrzański. Tegoroczny spływ ma szczególny wymiar.

Więcej…

Powstanie 48 km ścieżek rowerowych

Rozpoczęły się przygotowania do długo wyczekiwanej inwestycji - Kolej na rower - Budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego”.

Więcej…