15 marca Miasto podpisało umowę ma remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany RENOBUD Marek Majewski z siedzibą w Nowej Soli. Prace będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni wokół fontanny oraz ułożeniu tam kostki brukowej w kolorach szarości i czarni, które to kolory będą nawiązywać do estetyki fontanny. Elementem dekoracyjnym przebudowywanego ciągu będą ozdobne kręgi wykonane z kostki koloru czarnego. Zostaną tam także zamontowane nowe ławki parkowe i kosze na odpady oraz utworzymy tam także nowe pasy zieleni.

Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Miastu elementów z demontażu i rozbiórek przedstawiających w ocenie zamawiającego wartość użytkową – te elementy jak zawsze wykorzystujemy ponownie do utwardzania placów itp.

Koszt inwestycji to 236.148,65 zł brutto, a wykonawca udziela 36-miesiecznej gwarancji jakości i rękojmia za wady na wykonane roboty obejmuje roboty budowlane oraz zastosowane urządzenia i materiały.

Cała przebudowa ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Zobacz także

Uczniowie szyli Kokardy Narodowe

Z inicjatywy Rady Miejskiej w Nowej Soli w poniedziałek 24 września odbyło się w Urzędzie Miejskim szycie Kokard Narodowych.

Więcej…

Wzór Kokardy Narodowej

W roku jubileuszowym 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zachęcamy Państwa do uczestniczenia w wielu nowosolskich uroczystościach i imprezach, które organizowane są przez różne miejskie środowiska.

Więcej…

Powstanie 50 kilometrów ścieżek rowerowych

Kolej na rower – budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego” to projekt, w ramach którego powstaje 50-km ścieżka rowerowa.

Więcej…