15 marca Miasto podpisało umowę ma remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich.

Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo-Budowlany RENOBUD Marek Majewski z siedzibą w Nowej Soli. Prace będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni wokół fontanny oraz ułożeniu tam kostki brukowej w kolorach szarości i czarni, które to kolory będą nawiązywać do estetyki fontanny. Elementem dekoracyjnym przebudowywanego ciągu będą ozdobne kręgi wykonane z kostki koloru czarnego. Zostaną tam także zamontowane nowe ławki parkowe i kosze na odpady oraz utworzymy tam także nowe pasy zieleni.

Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Miastu elementów z demontażu i rozbiórek przedstawiających w ocenie zamawiającego wartość użytkową – te elementy jak zawsze wykorzystujemy ponownie do utwardzania placów itp.

Koszt inwestycji to 236.148,65 zł brutto, a wykonawca udziela 36-miesiecznej gwarancji jakości i rękojmia za wady na wykonane roboty obejmuje roboty budowlane oraz zastosowane urządzenia i materiały.

Cała przebudowa ma zakończyć się w połowie czerwca.

 

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…