15 marca dyrektor Paweł Juckiewicz, podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Przyborowa na roboty budowlane polegające na remoncie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego w Nowej Soli przy ul. Parafialnej i ul. Dąbrowskiego.

Kolor nowej elewacji został uzgodniony z Powiatowym Konserwatorem Zabytków. Od ul. Dąbrowskiego część ściany budynku szkoły będzie ceglana – oczyszczona i uzupełniona cegła. Jest to ukłon w stronę historycznego charakteru budynku szkolnego. Reszta elewacji będzie w kolorach stonowanej zieleni oraz brązów, które będą również nawiązywać do atmosfery, kolorystki otoczenia. Zachowane będą detale architektoniczne, silniej zostaną zaakcentowane pewne elementy budynku, jak klatki schodowe. Prace rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych od strony ul. Dąbrowskiego. Będą one prowadzone z zachowaniem szczególnej troski o bezpieczeństwo uczniów szkoły. Prace zakończą się w połowie sierpnia. Koszt inwestycji to 853.685,61 zł brutto. Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji jakości i rękojmi za wady przedmiotu umowy, wynosi 60 miesięcy.

 

Zobacz także

Nowosolskie firmy nagrodzone

Portal Nowa Praca oraz Omni Modo nagrodzone, a firma Jost wyróżniona podczas gali Konkurs Biznes Wrażliwy Społecznie - spotkania lubuskich firm, które swoją wrażliwością zarażają innych i które niczym kula śnieżna wywierają wpływ na swoje otoczenie, realizując projekty na rzecz społeczności lokalnej, wykraczając poza zwykłe obowiązki i schematy.

Więcej…

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

Biuro ds. Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego Nowa Sól informuje, że w okresie świąteczno-noworocznym autobusy komunikacji miejskiej kursować będą w następujący sposób:

Więcej…

Uwaga, ważna informacja

Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia, Urząd Miejski w Nowej Soli będzie nieczynny.