15 marca dyrektor Paweł Juckiewicz, podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Przyborowa na roboty budowlane polegające na remoncie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego w Nowej Soli przy ul. Parafialnej i ul. Dąbrowskiego.

Kolor nowej elewacji został uzgodniony z Powiatowym Konserwatorem Zabytków. Od ul. Dąbrowskiego część ściany budynku szkoły będzie ceglana – oczyszczona i uzupełniona cegła. Jest to ukłon w stronę historycznego charakteru budynku szkolnego. Reszta elewacji będzie w kolorach stonowanej zieleni oraz brązów, które będą również nawiązywać do atmosfery, kolorystki otoczenia. Zachowane będą detale architektoniczne, silniej zostaną zaakcentowane pewne elementy budynku, jak klatki schodowe. Prace rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych od strony ul. Dąbrowskiego. Będą one prowadzone z zachowaniem szczególnej troski o bezpieczeństwo uczniów szkoły. Prace zakończą się w połowie sierpnia. Koszt inwestycji to 853.685,61 zł brutto. Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji jakości i rękojmi za wady przedmiotu umowy, wynosi 60 miesięcy.

 

Zobacz także

Uczniowie szyli Kokardy Narodowe

Z inicjatywy Rady Miejskiej w Nowej Soli w poniedziałek 24 września odbyło się w Urzędzie Miejskim szycie Kokard Narodowych.

Więcej…

Wzór Kokardy Narodowej

W roku jubileuszowym 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zachęcamy Państwa do uczestniczenia w wielu nowosolskich uroczystościach i imprezach, które organizowane są przez różne miejskie środowiska.

Więcej…

Powstanie 50 kilometrów ścieżek rowerowych

Kolej na rower – budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego” to projekt, w ramach którego powstaje 50-km ścieżka rowerowa.

Więcej…