15 marca dyrektor Paweł Juckiewicz, podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Przyborowa na roboty budowlane polegające na remoncie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego w Nowej Soli przy ul. Parafialnej i ul. Dąbrowskiego.

Kolor nowej elewacji został uzgodniony z Powiatowym Konserwatorem Zabytków. Od ul. Dąbrowskiego część ściany budynku szkoły będzie ceglana – oczyszczona i uzupełniona cegła. Jest to ukłon w stronę historycznego charakteru budynku szkolnego. Reszta elewacji będzie w kolorach stonowanej zieleni oraz brązów, które będą również nawiązywać do atmosfery, kolorystki otoczenia. Zachowane będą detale architektoniczne, silniej zostaną zaakcentowane pewne elementy budynku, jak klatki schodowe. Prace rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych od strony ul. Dąbrowskiego. Będą one prowadzone z zachowaniem szczególnej troski o bezpieczeństwo uczniów szkoły. Prace zakończą się w połowie sierpnia. Koszt inwestycji to 853.685,61 zł brutto. Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji jakości i rękojmi za wady przedmiotu umowy, wynosi 60 miesięcy.

 

Zobacz także

Spotkanie z prezydentem

Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli. Zapraszamy do Galerii pod Tekstem na trzecie spotkanie z Wadimem Tyszkiewiczem. W najbliższą środę 25 kwietnia serdecznie zapraszamy do Galerii pod Tekstem na spotkanie z Prezydentem Nowej Soli.

Więcej…

Piękne Solarisy w lipcu na naszych drogach

W poniedziałek 23 kwietnia przedstawiciele gmin Nowosolskiego subObszaru Fukcjonalnego odwiedzili fabrykę firmy Solraris, w której powstają 23 midi autobusy Solaris Urbino 8,9 LE dla naszych gmin.

Więcej…

Przyjdź po biało-czerwoną

Po raz siódmy mieszkańcy Nowej Soli   będą mogli otrzymać biało-czerwoną flagę – w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 na rogu Placu Wyzwolenia/Zjednoczenia (obok banku) oraz na Wojska Polskiego/Przyszłości (w pobliżu Biedronki) radni Rady Miejskiej, harcerze oraz prezydent Wadim Tyszkiewicz będą rozdawać biało-czerwone.

Więcej…