15 marca dyrektor Paweł Juckiewicz, podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Przyborowa na roboty budowlane polegające na remoncie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego w Nowej Soli przy ul. Parafialnej i ul. Dąbrowskiego.

Kolor nowej elewacji został uzgodniony z Powiatowym Konserwatorem Zabytków. Od ul. Dąbrowskiego część ściany budynku szkoły będzie ceglana – oczyszczona i uzupełniona cegła. Jest to ukłon w stronę historycznego charakteru budynku szkolnego. Reszta elewacji będzie w kolorach stonowanej zieleni oraz brązów, które będą również nawiązywać do atmosfery, kolorystki otoczenia. Zachowane będą detale architektoniczne, silniej zostaną zaakcentowane pewne elementy budynku, jak klatki schodowe. Prace rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych od strony ul. Dąbrowskiego. Będą one prowadzone z zachowaniem szczególnej troski o bezpieczeństwo uczniów szkoły. Prace zakończą się w połowie sierpnia. Koszt inwestycji to 853.685,61 zł brutto. Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji jakości i rękojmi za wady przedmiotu umowy, wynosi 60 miesięcy.

 

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…