W 79 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski.

Niech wyrazem naszego szacunku i pamięci o prześladowanych i pomordowanych na Wschodzie, będzie dbałość o prawdę historyczną, o przekazanie jej następnym pokoleniom – mówił w swoim przemówieniu prezydent Wadim Tyszkiewicz. Nowosolanie upamiętnili smutną datę w polskiej historii-79 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

Przed pomnikiem Sybiraka w Nowej Soli władze miasta, powiatu, Sybiracy, służby mundurowe, uczniowie, dyrektorzy zakładów pracy- złożyli kwiaty w hołdzie tym, którzy 79 lat ponieśli ofiarę II wojny światowej. 17 września jest także Światowym Dniem Sybiraka w którym wspominamy losy tysięcy zesłanych na Syberię Polaków.

 

Zobacz także

Lokalne samorządy o wsparciu dla szpitala

W poniedziałek 18 lutego Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska spotkała się z włodarzami gmin Powiatu Nowosolskiego.

Więcej…

Miasto wesprze Wspólnoty

Po raz 10 wspólnoty mieszkaniowe składały wnioski o dotację do odnowy zabytkowych budynków.

Więcej…

Znajdź połączenie autobusowe w wygodnej wyszukiwarce

Chcesz szybko sprawdzić jaką linią komunikacji miejskiej dostać się w konkretne miejsce? Skorzystaj z WYSZUKIWARKI POŁĄCZEŃ MPK SUBBUS, dostępnej na stronie www.subbus.nowasol.pl w zakładce "Rozkład jazdy".

Więcej…