W 79 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski.

Niech wyrazem naszego szacunku i pamięci o prześladowanych i pomordowanych na Wschodzie, będzie dbałość o prawdę historyczną, o przekazanie jej następnym pokoleniom – mówił w swoim przemówieniu prezydent Wadim Tyszkiewicz. Nowosolanie upamiętnili smutną datę w polskiej historii-79 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

Przed pomnikiem Sybiraka w Nowej Soli władze miasta, powiatu, Sybiracy, służby mundurowe, uczniowie, dyrektorzy zakładów pracy- złożyli kwiaty w hołdzie tym, którzy 79 lat ponieśli ofiarę II wojny światowej. 17 września jest także Światowym Dniem Sybiraka w którym wspominamy losy tysięcy zesłanych na Syberię Polaków.

 

Zobacz także

Zwierzę to nie prezent

W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Więcej…

Kochasz dzieci - nie pal śmieci

To ogólnopolska ekologiczna kampania edukacyjna, którą w Nowej Soli organizują wspólnie: Urząd Miejski, Straż Miejska, Straż Pożarna i Policja.

Więcej…

Umowa na Muzeum Odry podpisana!

Prezydent Wadim Tyszkiewicz podpisał dzisiaj umowę z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak na dofinansowanie utworzenia Muzeum Odry mającego promować walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Środkowego Nadodrza.

Więcej…