Urząd Miejski w Nowej Soli zakończył trzyletni program pod nazwą „Moje piękne podwórko”

Projekt polegał na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od Gminy z wykorzystaniem materiałów budowlanych jak kostka betonowa i brukowa, pochodzących z rozbiórek ulic, placów i chodników. Naszym zadaniem była pomoc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się to przestrzenie przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogły skorzystać wspólnoty mieszkaniowe posiadające tytuł prawny do podwórek (własność, dzierżawa ) na podstawie wykonanej przez siebie dokumentacji projektowej remontu podwórka. Musiała ona uzyskać pozytywną opinię Miasta i wymagane przepisami prawa pozwolenia. Z programu skorzystało 15 Wspólnot, wydano ok. 2 tys.m.kw kostki.

Na zdjęciu jedno z wyremontowanych podwórek przy ulicy Wrocławskiej.

 

Zobacz także

Zapraszamy do składania ofert

Prezydenta Miasta Nowa Sól zaprasza do składania ofert na najem pawilonu handlowego nr 1, o powierzchni użytkowej 15,39 m2, zlokalizowanego na skwerze przy zbiegu ulic Wandy i Jaracza ( działka nr 303/4, obręb 3 miasta Nowa Sól ), z przeznaczeniem na działalność handlową polegającą na sprzedaży kwiatów, wiązanek, wieńców, zniczy, akcesoriów nagrobkowych  i dekoracyjnych, nagrobków oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Więcej…

Najlepsi nowosolscy uczniowie

Wielkie brawa dla uczniów nowosolskich szkół  którzy w roku szkolnych 2018/2019 uzyskali najlepsze wyniki w nauce mając przy tym najwyższe osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Więcej…

Wybory ławników Sądów Powszechnych

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w związku z wyborem ławników na kadencję 2020-2023, w terminie do 30 czerwca 2019 roku uprawnione podmioty mogą zgłaszać radom gmin kandydatów

Więcej…