Urząd Miejski w Nowej Soli zakończył trzyletni program pod nazwą „Moje piękne podwórko”

Projekt polegał na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od Gminy z wykorzystaniem materiałów budowlanych jak kostka betonowa i brukowa, pochodzących z rozbiórek ulic, placów i chodników. Naszym zadaniem była pomoc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się to przestrzenie przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogły skorzystać wspólnoty mieszkaniowe posiadające tytuł prawny do podwórek (własność, dzierżawa ) na podstawie wykonanej przez siebie dokumentacji projektowej remontu podwórka. Musiała ona uzyskać pozytywną opinię Miasta i wymagane przepisami prawa pozwolenia. Z programu skorzystało 15 Wspólnot, wydano ok. 2 tys.m.kw kostki.

Na zdjęciu jedno z wyremontowanych podwórek przy ulicy Wrocławskiej.

 

Zobacz także

Zwierzę to nie prezent

W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Więcej…

Kochasz dzieci - nie pal śmieci

To ogólnopolska ekologiczna kampania edukacyjna, którą w Nowej Soli organizują wspólnie: Urząd Miejski, Straż Miejska, Straż Pożarna i Policja.

Więcej…

Umowa na Muzeum Odry podpisana!

Prezydent Wadim Tyszkiewicz podpisał dzisiaj umowę z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak na dofinansowanie utworzenia Muzeum Odry mającego promować walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Środkowego Nadodrza.

Więcej…