Już w najbliższą niedzielę – 23 września br. spotykamy się o godz. 10.30 na placu pod Starostwem Powiatowym. A wszystko z okazji X edycji Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim „Wsiądź na rower”.

Początek rajdu o 11.00, ale wcześniej wszyscy chętni powinni zapisać się na liście. Każdy, kto to zrobi otrzyma drobny upominek i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych rowerowych nagród na zakończenie imprezy. Po nagrodę trzeba zgłosić się osobiście, dlatego warto z nami zostać aż do końca. Przy rejestracji każdy uczestnik otrzyma również talon na jedzenie, który będzie można zrealizować po zakończonym rajdzie na Przystani Kajakowej. W tym roku trasa liczy 20 km. Z okazji jubileuszu imprezy – wykręcimy na dwóch kółkach „dwie dziesiątki” – po jednej na każde koło. Tradycyjnie już na każdego czekają atrakcje i niespodzianki, a na czele rajdu razem ze Starostą Nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem pojedzie Zbigniew Spruch – urodzony w Kożuchowie kolarz szosowy, zawodowy wicemistrz świata. Towarzyszyć im będą uczniowie nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy!

Szczegóły TUTAJ

Zobacz także

Konsultacje społeczne w spr uchwały krajobrazowej

Prezydent Miasta Nowej Soli zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców i inne podmioty, do wnoszenia uwag i opinii do projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Więcej…

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W Muzeum Miejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której prezydent Wadim Tyszkiewicz nagrodził część dyrektorów i nauczycieli miejskich placówek.

Więcej…

Jubileusze pracy

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i wiceprezydent Jacek Milewski, spotkali się z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych, którzy obchodzą jubileusze pracy.

Więcej…