Już w najbliższą niedzielę – 23 września br. spotykamy się o godz. 10.30 na placu pod Starostwem Powiatowym. A wszystko z okazji X edycji Europejskiego Dnia bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim „Wsiądź na rower”.

Początek rajdu o 11.00, ale wcześniej wszyscy chętni powinni zapisać się na liście. Każdy, kto to zrobi otrzyma drobny upominek i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych rowerowych nagród na zakończenie imprezy. Po nagrodę trzeba zgłosić się osobiście, dlatego warto z nami zostać aż do końca. Przy rejestracji każdy uczestnik otrzyma również talon na jedzenie, który będzie można zrealizować po zakończonym rajdzie na Przystani Kajakowej. W tym roku trasa liczy 20 km. Z okazji jubileuszu imprezy – wykręcimy na dwóch kółkach „dwie dziesiątki” – po jednej na każde koło. Tradycyjnie już na każdego czekają atrakcje i niespodzianki, a na czele rajdu razem ze Starostą Nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem pojedzie Zbigniew Spruch – urodzony w Kożuchowie kolarz szosowy, zawodowy wicemistrz świata. Towarzyszyć im będą uczniowie nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy!

Szczegóły TUTAJ

Zobacz także

Zwierzę to nie prezent

W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Więcej…

Kochasz dzieci - nie pal śmieci

To ogólnopolska ekologiczna kampania edukacyjna, którą w Nowej Soli organizują wspólnie: Urząd Miejski, Straż Miejska, Straż Pożarna i Policja.

Więcej…

Umowa na Muzeum Odry podpisana!

Prezydent Wadim Tyszkiewicz podpisał dzisiaj umowę z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak na dofinansowanie utworzenia Muzeum Odry mającego promować walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Środkowego Nadodrza.

Więcej…