Podczas odbywającego się w Poznaniu Polskiego Kongresu Samorządności, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

„Pana aktywna działalność dla lokalnej społeczności stanowi nieocenione źródło inspiracji dla innych włodarzy miast i gmin w całej Polsce, którym zależy na rozwoju poszczególnych podmiotów, zwłaszcza w czasach, kiedy rola samorządu terytorialnego jest nieodzownym elementem rozwoju gospodarczego naszego kraju” – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody. Prezydent Tyszkiewicz znalazł się w gronie dwóch innych osób, wyróżnionych nagrodą specjalną Kongresu:

- „Ikona Nauki” dla prof. Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,

- „Ikona Przedsiębiorczości” dla Zygmunta Solorza-Żak, twórcy i właściciela Polsatu,

 

Komentarz prezydenta do otrzymanej nagrody:

To kolejne wyróżnienie traktuję jako wielkie zobowiązanie, nie tylko wobec miasta, którym mam zaszczyt zarządzać, ale też dla Polski Samorządowej, która jest solą tej ziemi. Obchodzimy 100-lecie naszej Niepodległości i jednocześnie 100- lecie powstania Polskiego Samorządu, który jest największym osiągnięciem naszego kraju, szczególnie po roku 1989, i którego to samorządu trzeba bronić jak Niepodległości. To przedsiębiorcy wraz z samorządem są podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju. Nowa Sól, którą zarządzam od 16 lat, ponoć jeszcze 3 lata temu była w ruinie, a dzisiaj jest pięknym, przyjaznym, kolorowym, rozwijającym się, europejskim miastem. Cuda się zdarzają, ale nie w 3 lata. To nasz wspólny sukces, samorządu i przedsiębiorców, i efekt wielu, wielu lat ciężkiej pracy. Nie zejdziemy z tej drogi.

***

Polska Agencja Przedsiębiorczości zajmuje się nawiązywaniem kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi uczelniami, biznesem i samorządami, we współpracy z agencjami oraz instytucjami rządowymi.

 

Zobacz także

Konsultacje społeczne w spr uchwały krajobrazowej

Prezydent Miasta Nowej Soli zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców i inne podmioty, do wnoszenia uwag i opinii do projektu uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Więcej…

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W Muzeum Miejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której prezydent Wadim Tyszkiewicz nagrodził część dyrektorów i nauczycieli miejskich placówek.

Więcej…

Jubileusze pracy

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i wiceprezydent Jacek Milewski, spotkali się z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych, którzy obchodzą jubileusze pracy.

Więcej…