Podczas odbywającego się w Poznaniu Polskiego Kongresu Samorządności, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

„Pana aktywna działalność dla lokalnej społeczności stanowi nieocenione źródło inspiracji dla innych włodarzy miast i gmin w całej Polsce, którym zależy na rozwoju poszczególnych podmiotów, zwłaszcza w czasach, kiedy rola samorządu terytorialnego jest nieodzownym elementem rozwoju gospodarczego naszego kraju” – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody. Prezydent Tyszkiewicz znalazł się w gronie dwóch innych osób, wyróżnionych nagrodą specjalną Kongresu:

- „Ikona Nauki” dla prof. Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,

- „Ikona Przedsiębiorczości” dla Zygmunta Solorza-Żak, twórcy i właściciela Polsatu,

 

Komentarz prezydenta do otrzymanej nagrody:

To kolejne wyróżnienie traktuję jako wielkie zobowiązanie, nie tylko wobec miasta, którym mam zaszczyt zarządzać, ale też dla Polski Samorządowej, która jest solą tej ziemi. Obchodzimy 100-lecie naszej Niepodległości i jednocześnie 100- lecie powstania Polskiego Samorządu, który jest największym osiągnięciem naszego kraju, szczególnie po roku 1989, i którego to samorządu trzeba bronić jak Niepodległości. To przedsiębiorcy wraz z samorządem są podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju. Nowa Sól, którą zarządzam od 16 lat, ponoć jeszcze 3 lata temu była w ruinie, a dzisiaj jest pięknym, przyjaznym, kolorowym, rozwijającym się, europejskim miastem. Cuda się zdarzają, ale nie w 3 lata. To nasz wspólny sukces, samorządu i przedsiębiorców, i efekt wielu, wielu lat ciężkiej pracy. Nie zejdziemy z tej drogi.

***

Polska Agencja Przedsiębiorczości zajmuje się nawiązywaniem kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi uczelniami, biznesem i samorządami, we współpracy z agencjami oraz instytucjami rządowymi.

 

Zobacz także

Lokalne samorządy o wsparciu dla szpitala

W poniedziałek 18 lutego Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska spotkała się z włodarzami gmin Powiatu Nowosolskiego.

Więcej…

Miasto wesprze Wspólnoty

Po raz 10 wspólnoty mieszkaniowe składały wnioski o dotację do odnowy zabytkowych budynków.

Więcej…

Znajdź połączenie autobusowe w wygodnej wyszukiwarce

Chcesz szybko sprawdzić jaką linią komunikacji miejskiej dostać się w konkretne miejsce? Skorzystaj z WYSZUKIWARKI POŁĄCZEŃ MPK SUBBUS, dostępnej na stronie www.subbus.nowasol.pl w zakładce "Rozkład jazdy".

Więcej…