Podczas odbywającego się w Poznaniu Polskiego Kongresu Samorządności, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

„Pana aktywna działalność dla lokalnej społeczności stanowi nieocenione źródło inspiracji dla innych włodarzy miast i gmin w całej Polsce, którym zależy na rozwoju poszczególnych podmiotów, zwłaszcza w czasach, kiedy rola samorządu terytorialnego jest nieodzownym elementem rozwoju gospodarczego naszego kraju” – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody. Prezydent Tyszkiewicz znalazł się w gronie dwóch innych osób, wyróżnionych nagrodą specjalną Kongresu:

- „Ikona Nauki” dla prof. Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,

- „Ikona Przedsiębiorczości” dla Zygmunta Solorza-Żak, twórcy i właściciela Polsatu,

 

Komentarz prezydenta do otrzymanej nagrody:

To kolejne wyróżnienie traktuję jako wielkie zobowiązanie, nie tylko wobec miasta, którym mam zaszczyt zarządzać, ale też dla Polski Samorządowej, która jest solą tej ziemi. Obchodzimy 100-lecie naszej Niepodległości i jednocześnie 100- lecie powstania Polskiego Samorządu, który jest największym osiągnięciem naszego kraju, szczególnie po roku 1989, i którego to samorządu trzeba bronić jak Niepodległości. To przedsiębiorcy wraz z samorządem są podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju. Nowa Sól, którą zarządzam od 16 lat, ponoć jeszcze 3 lata temu była w ruinie, a dzisiaj jest pięknym, przyjaznym, kolorowym, rozwijającym się, europejskim miastem. Cuda się zdarzają, ale nie w 3 lata. To nasz wspólny sukces, samorządu i przedsiębiorców, i efekt wielu, wielu lat ciężkiej pracy. Nie zejdziemy z tej drogi.

***

Polska Agencja Przedsiębiorczości zajmuje się nawiązywaniem kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi uczelniami, biznesem i samorządami, we współpracy z agencjami oraz instytucjami rządowymi.

 

Zobacz także

Zwierzę to nie prezent

W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Więcej…

Kochasz dzieci - nie pal śmieci

To ogólnopolska ekologiczna kampania edukacyjna, którą w Nowej Soli organizują wspólnie: Urząd Miejski, Straż Miejska, Straż Pożarna i Policja.

Więcej…

Umowa na Muzeum Odry podpisana!

Prezydent Wadim Tyszkiewicz podpisał dzisiaj umowę z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak na dofinansowanie utworzenia Muzeum Odry mającego promować walory historyczne, kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Środkowego Nadodrza.

Więcej…