Kilkudziesięciu młodych ludzi wzięło udział w pierwszym wydarzeniu Startup Weekend odbywającym się w województwie lubuskim.

To impreza organizowana przez ostatnie kilkanaście lat, dotąd odbyła się w przeszło 1000 miastach w 150 krajach świata. W zeszły weekend odbyła się w kolejnych 20 na 4 kontynentach, w tym w woj. lubuskim. Uczestnicy spotkania podczas 56 godzin pracy dzielili się swoimi pomysłami, tworzyli zespoły i pracowali z nowo poznanymi ludźmi nad wprowadzeniem swoich idei na rynek w postaci startupu. Ich zadaniem, było wypracowanie podczas jednego weekendu działającego prototypu.

Pierwszy dzień odbył się w siedzibie zielonogórskiej firmy Astec. Całą sobotę uczestnicy spędzili w Interiorze, odwiedził ich m.in. prezydent Nowej Soli, który w motywującym pitchu opowiedział uczestnikom o swoich doświadczeniach biznesowych. W niedzielę odbył się finał, znów w firmie Astec. Jury, w skład którego weszła nowosolanka Karolina Rudy z Parku Technologicznego Interior, po wysłuchaniu prezentacji i sesji pytań, wybrała zwycięzców:

Miejsce 1: Brejs - portal łączący copywriterów i zleceniodawców, wykorzystujący autonomiczny system oceny ich pracy (nagroda: 40 000 zł od Parku Interior)

Miejsce 2: Farma Botów - usługa polegająca na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do prowadzenia procesu sprzedaży (Interior przyznał drugą – nieplanowaną wcześniej – nagrodę w wysokości 40 000 zł)

Miejsce 3: Healy - międzynarodowa platforma komunikacyjna obsługująca branżę turystki medycznej (pomysłodawcą jest Irlandczyk, który przyleciał specjalnie do naszego regionu, aby zaprezentować swój pomysł)

Nagroda specjalna od mentorów: MAM Studio - system sprzedaży personalizowanej biżuterii

Park Technologiczny Interior będzie teraz pracował ze zwycięzcami miejsca 1 i 2 nad wprowadzeniem tych usług na rynek w postaci pełnowartościowych produktów.

Fotorelacja:

Dzień 1 (Astec): https://drive.google.com/open?id=1rgYK5h4dAWp-cplirZvFWxuzlPF5aM3w

Dzień 2 (Interior): https://drive.google.com/open?id=1cSC6AVJ5p1xXoAu8p9HTNO73t5Fvz6m0

Dzień 3 (Astec – finał): https://drive.google.com/open?id=11F9-Ak3Jq3NlECPVYMHMVt9SXRBaZlYR

 

Zobacz także

Musical Bodo odwołany

W związku z żałobą narodową po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza sobotni spektakl „BODO - musical” zostaje odwołany.

Więcej…

Msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza

W niedzielę 20 stycznia o godz.13:00 w Parafii pw. Świętego Antoniego w Nowej Soli odbędzie się Msza Św. w intencji o spokój duszy śp. Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska.

Więcej…

Nowosolanie w hołdzie prezydentowi Gdańska

W ciszy i skupieniu mieszkańcy Nowej Soli oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Więcej…