Już w tę niedzielę pobiegniemy dla nowosolskich adopcji. Wigilijny Bieg Charytatywny odbędzie się 16 grudnia 2018 r.

W tym roku Klub Mam w Nowej Soli oraz Team Draczyński organizując ten bieg zbierają pieniądze na nowosolskie przytulisko w którym znajdują się bezdomne psy i koty. Zbiórka funduszy  będzie przeznaczone na remont kojców, zakup transporterów, artykułów higienicznych, leczenie, sterylizację psów i kotów znajdujących się w domu tymczasowym tzw przytulisku w Nowej Soli i Solnikach. Trasa będzie przebiegać następującymi ulicami: Pocztowa – Plac Floriana, Aleja Wolności – Portowa - Korzeniowskiego - Żwirki i Wigury- Plac Solny – Krzywa – Fabryczna – Bohaterów Getta - Witosa – Parafialna – Dąbrowskiego – Wyspiańskiego – Hutnicza – Żeromskiego – Reja – Drzewna – Piłsudskiego – Traugutta – Kościuszki – Waryńskiego – Zjednoczenia – Plac Wyzwolenia – Moniuszki – Plac Floriana – Pocztowa. Prosimy nie parkować samochodów na ulicy Pocztowej od godziny 14:30 do 16:30.

Odcinki tych ulic zostaną czasowo wyłączone z ruchu, a zakaz przejazdu będzie obowiązywał w czasie biegu.

Ważne informacje: pakiety startowe będzie można odbierać już w sobotę 15 grudnia w siedzibie Klubu Mam w Nowej Soli na ulicy Parafialnej w godzinach od 17:00 do godziny 19:00. Pakiety będzie można odbierać za okazaniem dowodu osobistego lub ewentualnie odręcznego napisanego pełnomocnictwa. W przypadku osób małoletnich pakiet może odebrać tylko rodzic podpisując stosowne zgody z tymże w biegu mogą wystartować dzieci które ukończyły lat 13. W dniu zawodów biuro zawodów będzie znajdować się pod namiotem na ulicy Pocztowej i będzie otwarte od godziny 13:30 do startu czyli do godziny 15:00. O godzinie 14:45 rozpocznie się rozgrzewka na ulicy Pocztowej. Start biegu godzina 15:00. Bieg trzeba ukończyć w godzinę. O godzinie 16:00 nastąpi dekoracja nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca dla kobiet i mężczyzn dla których puchary ufundował Prezydent Miasta Nowa Sól oraz pani Starosta Nowosolski. Odbędzie się także losowanie nagród.

Zapisać się można poprzez stronę super-sport.pl osoby, które nie mogą pobiec mogą zostać wirtualnymi biegaczami. Uwaga zostało już tylko niecałe 60 miejsc. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania.

 

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej

W czwartek 28 marca o godzinie 10.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli.

Więcej…

Uwaga, ważna informacja

W związku z rozpoczęciem I etapu przebudowy ul. Fredry, na odcinku od bloku nr 8 do ul. Korczaka informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Więcej…

Nakręć film i wygraj LEGO o wartości 1800 zł

Startujemy z nowym konkursem pt. „Czy jesteśmy EUropejczykami? Nowa Sól już 15 lat w UE”.

Więcej…