W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Pies to nie zabawka, a decyzja o adopcji to nie kaprys. Musi być przemyślana tak, żeby pies, który czeka na nowy dom nie stał się chwilowym prezentem. Odradzamy takie prezenty pod wpływem emocji czy będące spełnianiem kaprysu dziecka. To jest żywa istota, a nie przedmiot. Adopcja czy kupno zwierzaka to powinna być decyzja całej rodziny. Jeśli przychodzi do nas rozemocjonowany tata i mówi, że szuka szczeniaka dla syna czy córki, to prosimy go, żeby lepiej wrócił z całą rodziną, żeby wspólnie zdecydowali się na psa. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 17 lub po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…