W dniach od 17 do 26 grudnia Urząd Miejski w  Nowej Soli wstrzymuje adopcję zwierząt w okresie świątecznym.

Pies to nie zabawka, a decyzja o adopcji to nie kaprys. Musi być przemyślana tak, żeby pies, który czeka na nowy dom nie stał się chwilowym prezentem. Odradzamy takie prezenty pod wpływem emocji czy będące spełnianiem kaprysu dziecka. To jest żywa istota, a nie przedmiot. Adopcja czy kupno zwierzaka to powinna być decyzja całej rodziny. Jeśli przychodzi do nas rozemocjonowany tata i mówi, że szuka szczeniaka dla syna czy córki, to prosimy go, żeby lepiej wrócił z całą rodziną, żeby wspólnie zdecydowali się na psa. Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres zakazu nie powinien być dla niego przeszkodą, zapraszamy przed 17 lub po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy z Państwa strony na wyrozumiałość.

Zobacz także

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…

Nowa Piątka-spotkanie w Nowej Soli

Lubuski Urząd Wojewódzki organizuje spotkanie z mieszkańcami nt. programu rządowego "Nowa Piątka". Spotkanie odbędzie się 22 marca 2019 r. w godz. 10:00 - 12:00 na Placu Floriana w Nowej Soli.

Więcej…