W ciszy i skupieniu mieszkańcy Nowej Soli oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Śp. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek 14 czerwca 2019 roku, dzień wcześniej został ugodzony nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańców Nowej Soli, tak jak wielu mieszkańców polskich miast, bardzo poruszyła ta śmierć, na portalach społecznościowych dopytywali o możliwość wspólnego spotkania. Prezydent Tyszkiewicz zaprosił nowosolan przed Urząd Miejski o godzinie 19.00. Przyszli oni ze zniczami i zdjęciami zmarłego prezydenta Adamowicza, aby w skupieniu i absolutnej ciszy uczcić pamięć zmarłego.  W. Tyszkiewicz podziękował mieszkańcom za ich ważny gest i wspólnotę.

 

Zobacz także

Nowosolska Paczka zagra ponownie!

15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Bezpłatne badania słuchu

KIND Aparaty Słuchowe w poniedziałek  26 sierpnia 2019 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Soli do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.

Więcej…

Zapraszamy na obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów82”

31. sierpnia 1982 to niezwykle ważna data w historii Gorzowa. W tym dniu odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej ziemi lubuskiej.

Więcej…