Kierownik nowosolskiego Urzędu Stanu Cywilnego - Sławomir Wojciechowski,  otrzymał medal przyznany przez Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego „zasłużony dla Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego”.

Medal wręczył mu prezydent Wadim Tyszkiewicz podczas sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli. Prezydent Tyszkiewicz kilka dni temu zakończył kadencję prezesa ZGWL, którą pełnił przez 8 lat.

Sławomir Wojciechowski otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w prace zrzeszenia i działalność na rzecz samorządu lokalnego. Kierownik Wojciechowski od wielu lat angażuje się w poprawę pracy urzędów stanu cywilnego i w działania na rzecz ich rozwoju. Współpracuje z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Jest on autorem blisko 100 publikacji z dziedziny rejestracji stanu cywilnego. Jest także redaktorem tematycznym w czasopiśmie Metryka dedykowanym urzędnikom USC.

 

Zobacz także

Nowosolska Paczka zagra ponownie!

15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Bezpłatne badania słuchu

KIND Aparaty Słuchowe w poniedziałek  26 sierpnia 2019 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Soli do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.

Więcej…

Zapraszamy na obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów82”

31. sierpnia 1982 to niezwykle ważna data w historii Gorzowa. W tym dniu odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej ziemi lubuskiej.

Więcej…