Kierownik nowosolskiego Urzędu Stanu Cywilnego - Sławomir Wojciechowski,  otrzymał medal przyznany przez Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego „zasłużony dla Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego”.

Medal wręczył mu prezydent Wadim Tyszkiewicz podczas sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli. Prezydent Tyszkiewicz kilka dni temu zakończył kadencję prezesa ZGWL, którą pełnił przez 8 lat.

Sławomir Wojciechowski otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w prace zrzeszenia i działalność na rzecz samorządu lokalnego. Kierownik Wojciechowski od wielu lat angażuje się w poprawę pracy urzędów stanu cywilnego i w działania na rzecz ich rozwoju. Współpracuje z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Jest on autorem blisko 100 publikacji z dziedziny rejestracji stanu cywilnego. Jest także redaktorem tematycznym w czasopiśmie Metryka dedykowanym urzędnikom USC.

 

Zobacz także

Rejestr Dowodów Osobistych - przerwy techniczne

WAŻNE! W piątek 1 marca w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi o wydanie nowego dowodu osobistego, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Więcej…

Kolejne działki uzbrojone

MZGK zakończył pierwszy etap uzbrajania działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne na południu Nowej Soli ,okolice południowej obwodnicy Miasta.

Więcej…

Umowa na nową siedzibę MOPS podpisana

W dawnej Szkole Podstawowej nr 2 będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej…