Kierownik nowosolskiego Urzędu Stanu Cywilnego - Sławomir Wojciechowski,  otrzymał medal przyznany przez Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego „zasłużony dla Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego”.

Medal wręczył mu prezydent Wadim Tyszkiewicz podczas sesji Rady Miejskiej w Nowej Soli. Prezydent Tyszkiewicz kilka dni temu zakończył kadencję prezesa ZGWL, którą pełnił przez 8 lat.

Sławomir Wojciechowski otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w prace zrzeszenia i działalność na rzecz samorządu lokalnego. Kierownik Wojciechowski od wielu lat angażuje się w poprawę pracy urzędów stanu cywilnego i w działania na rzecz ich rozwoju. Współpracuje z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Jest on autorem blisko 100 publikacji z dziedziny rejestracji stanu cywilnego. Jest także redaktorem tematycznym w czasopiśmie Metryka dedykowanym urzędnikom USC.

 

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…