Prezydent Wadim Tyszkiewicz ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie muralu na ścianie kamienicy Wspólnoty przy ulicy Głowackiego 3 i Wojska Polskiego 8. Warunek: konkurs dotyczy organizacji pożytku publicznego.

Murale w Nowej Soli stają się realne dzięki świetnej współpracy ze Wspólnotami - ta z Kamienicy Wojska Polskiego/Głowackiego z entuzjazmem przyjęła propozycję aby tam właśnie pojawił się mural, nie traktując tego komercyjnie. Wspólnota chce jedynie mieć wpływ na to, co na przeszło 600m.kw. ścianie powstanie. Czekamy do 22 lutego na złożenie do UM koncepcji, która będzie podstawą wyboru wykonawcy. Kamienica przy Głowackiego/Wojska Polskiego jest budynkiem zabytkowym, dlatego liczymy, że autor uwzględni ten fakt w swojej koncepcji. Ma to być więc mural który nie będzie kontrastował z otoczeniem i uwzględni jej zabytkową architekturę. Liczymy na otwartość i pomysły, chcemy aby malowidło budziło pozytywne emocje.

Szczegóły konkursu: TUTAJ

 

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…