Prezydent Wadim Tyszkiewicz ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie muralu na ścianie kamienicy Wspólnoty przy ulicy Głowackiego 3 i Wojska Polskiego 8. Warunek: konkurs dotyczy organizacji pożytku publicznego.

Murale w Nowej Soli stają się realne dzięki świetnej współpracy ze Wspólnotami - ta z Kamienicy Wojska Polskiego/Głowackiego z entuzjazmem przyjęła propozycję aby tam właśnie pojawił się mural, nie traktując tego komercyjnie. Wspólnota chce jedynie mieć wpływ na to, co na przeszło 600m.kw. ścianie powstanie. Czekamy do 22 lutego na złożenie do UM koncepcji, która będzie podstawą wyboru wykonawcy. Kamienica przy Głowackiego/Wojska Polskiego jest budynkiem zabytkowym, dlatego liczymy, że autor uwzględni ten fakt w swojej koncepcji. Ma to być więc mural który nie będzie kontrastował z otoczeniem i uwzględni jej zabytkową architekturę. Liczymy na otwartość i pomysły, chcemy aby malowidło budziło pozytywne emocje.

Szczegóły konkursu: TUTAJ

 

Zobacz także

Sesja Rady Miejskiej

W piątek 18 lipca o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej.

Więcej…

Komunikat Sanepidu w sprawie wody

W poniedziałek 15 lipca nowosolski Sanepid wydał komunikat w sprawie jakości wody. Jest ona zdatna do picia.

Więcej…

Głosuj na Nową Sól!

Od 11 lipca do 1 sierpnia Nowa Sól walczy o głosy w konkursie  Planete + "Polska z góry" - zachęć do głosowania znajomych, udostępniając im link na Facebooku, na Twitterze albo mailem.

Więcej…