Prezydent Wadim Tyszkiewicz ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie muralu na ścianie kamienicy Wspólnoty przy ulicy Głowackiego 3 i Wojska Polskiego 8. Warunek: konkurs dotyczy organizacji pożytku publicznego.

Murale w Nowej Soli stają się realne dzięki świetnej współpracy ze Wspólnotami - ta z Kamienicy Wojska Polskiego/Głowackiego z entuzjazmem przyjęła propozycję aby tam właśnie pojawił się mural, nie traktując tego komercyjnie. Wspólnota chce jedynie mieć wpływ na to, co na przeszło 600m.kw. ścianie powstanie. Czekamy do 22 lutego na złożenie do UM koncepcji, która będzie podstawą wyboru wykonawcy. Kamienica przy Głowackiego/Wojska Polskiego jest budynkiem zabytkowym, dlatego liczymy, że autor uwzględni ten fakt w swojej koncepcji. Ma to być więc mural który nie będzie kontrastował z otoczeniem i uwzględni jej zabytkową architekturę. Liczymy na otwartość i pomysły, chcemy aby malowidło budziło pozytywne emocje.

Szczegóły konkursu: TUTAJ

 

Zobacz także

Rejestr Dowodów Osobistych - przerwy techniczne

WAŻNE! W piątek 1 marca w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi o wydanie nowego dowodu osobistego, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Więcej…

Kolejne działki uzbrojone

MZGK zakończył pierwszy etap uzbrajania działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne na południu Nowej Soli ,okolice południowej obwodnicy Miasta.

Więcej…

Umowa na nową siedzibę MOPS podpisana

W dawnej Szkole Podstawowej nr 2 będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej…