Kontynuując bardzo aktualną ostatnio dyskusję na temat mowy nienawiści, w środę 20 lutego, prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w spotkaniu z licealistami z nowosolskiego LO im. K.K. Baczyńskiego.

Gośćmi szkoły była także dyrektor Biblioteki Elżbieta Gonet oraz członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik. Prezydent Tyszkiewicz, który sam ostatnio stał się obiektem ataków hejterskich, opowiadał młodzieży o swoich odczuciach związanych z tą historią. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj

 

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…