Urząd Miejski ogłosił przetarg na remont nawierzchni ciągów pieszych wokół fontanny przy Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich w Nowej Soli – etap II

Przebudowa ciągów pieszych wokół fontanny przy Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich w Nowej Soli odbywa się etapowo.

W I etapie prac wykonano nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny, utworzono nowe pasy zieleni oraz wymieniono kosze i ławki.

Drugi etap rac obejmuje:

a)    rozbiórkę istniejących nawierzchni bitumicznej,

b)   całkowitą rozbiórkę schodów, murków i gazonów (główne zejście od strony  ul. Zjednoczenia),

c)    budowę jednego środkowego biegu schodów (główne zejście od strony ul. Zjednoczenia),

d)   wykonanie obustronnych kaskadowych nasadzeń w miejscu rozebranych gazonów  i schodów bocznych (główne zejście od strony ul. Zjednoczenia),

e)    utworzenie dwóch miejsc wypoczynku - betonowe ławki łukowe z oparciem (główne zejście od strony ul. Zjednoczenia),

f)     regulację sytuacyjną dwóch latarni oświetlenia parkowego,

g)   wykonanie nowej nawierzchni ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej,

h)   demontaż istniejących i montaż nowych ławek parkowych i koszy na śmieci,

i)     wykonanie dwóch murowanych kwietników z cegły klinkierowej,

j)     humusowanie i obsianie mieszanką traw pasów zieleni.

Ciągi piesze wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej koloru szarego oraz melanż ciemny nawiązującej do nawierzchni istniejącej wokół pomnika. Elementem dekoracyjnym ciągów będą ozdobne kręgi. Zamontowane zostaną też 22 nowe ławki parkowe i 8 koszy  na odpady oraz utworzone zostaną pasy zieleni.

 

Zobacz także

Głogów chce wesprzeć nowosolski szpital

Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Więcej…

Nowe miejskie koszulki już w sprzedaży

Od czwartku 21 marca rusza sprzedaż nowych koszulek miejskich z wizerunkiem rozsypanej soli i napisem "Nowa Sól".

Więcej…

Nowa Piątka-spotkanie w Nowej Soli

Lubuski Urząd Wojewódzki organizuje spotkanie z mieszkańcami nt. programu rządowego "Nowa Piątka". Spotkanie odbędzie się 22 marca 2019 r. w godz. 10:00 - 12:00 na Placu Floriana w Nowej Soli.

Więcej…