Samorządowe statki wycieczkowe Zefir i Laguna, po zimowej przerwie, już w kwietniu wracają na Odrę. Dla wycieczkowców będzie to już szósty rok rejsowania po Odrze.

Co zatem nowego możemy spodziewać się w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2019 ? Armatorem samorządowych jednostek jest Stowarzyszenie Odra dla Turystów, które przez poprzednie lata zdążyło już nas przyzwyczaić do bogatej oferty tematycznej, jeśli chodzi o atrakcje i pomysły na pływanie. W tym roku będzie nie inaczej, bo oprócz oferty „standardowej”, armator przygotował szereg ciekawych nowości. W trakcie sezonu będzie bowiem można na statkach np. pośpiewać podczas karaoke, potańczyć tango, pobawić się na dyskotece, zagrać w gry planszowe, spotkać się z podróżnikami, wziąć udział w warsztatach zielarskich, nauczyć się pierwszej pomocy czy dowiedzieć się o tym, jak zadbać o swoje zdrowie.
 
Najmłodsi adepci turystyki wodnej będą mogli wziąć udział w cyklu warsztatów kreatywnych, rejsów z animacjami, dowiedzieć się o bezpieczeństwie na wodzie, posłuchać bajek czytanych przez „znanych i lubianych”, czy wreszcie poznać lepiej historię i atrakcje swojego regionu podczas rejsów z przewodnikiem.
 
Dodatkowo, armator planuje kontynuację sprawdzonych i popularnych formatów, takich jak rejsy z produktami regionalnymi czy oferta rejsów dla amatorów rowerowych wycieczek. Będą także rejsy do małych przystani, wzbogacone o zwiedzanie lokalnych atrakcji, winnic czy degustacje regionalnych przysmaków. Armator wprowadza także od tego sezonu możliwość płatności bezgotówkowych, co pewnie ucieszy zwolenników „plastikowych pieniędzy” i ułatwi korzystanie z pokładowego bufetu i sklepiku. Sezon 2019 potrwa do końca października. Do tej pory oba statki gościły na swoich pokładach prawie 100 tysięcy pasażerów.

 

Zobacz także

Nowosolskie Sinersio podpisało umowę o wartości 4,3 mln zł

W siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowy Instytut Badawczy została podpisana umowa, na mocy której nowosolska firma która swoją siedzibę ma w Interiorze - Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE).

Więcej…

Lubuska Karta Seniora

W związku z podjęciem przez Zarząd Województwa Lubuskiego decyzji o wprowadzeniu na terenie województwa Lubuskiej Karty Seniora, zachęcamy jednostki kultury, sportu i edukacji oraz prywatnych przedsiębiorców funkcjonujących na terenie miasta Nowa Sól do udziału w tym programie i zagaszanie swoich propozycji rabatów i ulg dla Seniorów.

Więcej…

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…